Mistrzostwa Europy padel podejście i czekając na wybór Alexis Salles, jesteśmy gotowi do gry w przewidywania!

4 graczy na 2 miejsca?

Dziś to oczywiste without 5 graczy wydaje się całkowicie bezdyskusyjnych we francuskim zespole: Johan Bergeron, Benjamin Tison, Bastien Blanqué, Jérémy Scatena i Adrien Maigret. Rzeczywiście, są dziś piątą najlepiej sklasyfikowaną na torach międzynarodowych i mają doświadczenie, którego nie trzeba już demonstrować. Ponadto ich odpowiednie wyniki we Francji w ostatnich latach plasują ich na szczycie krajowej hierarchii.

Pokusilibyśmy się o dodanie Thomas Leygue w tej grupie niezdecydowanych. Wygnany do Madrytu, aby trenować w pełnym wymiarze godzin, reprezentuje nie tylko przyszłość, ale także teraźniejszość, dzięki całemu postępowi, jaki poczynił i doświadczeniu, które zdobywa z drugiej strony Pirenejów. Jedyny członek nowej generacji (żałujemy na przykład nieobecności Lilian Fouré na rajdzie) również powinien być częścią wyprawy.

Więc to czyni nas grupa 6 graczy który, poza ogromną zmianą, będzie w Marbelli od 28 czerwca do 4 lipca!

Jak wszyscy wiedzą, jest to grupa 8 elementów, która poleci do Hiszpanii. Naszym zdaniem zatem w rzeczywistości 2 miejsca do wypełnienia wśród graczy obecnych na spotkanie odbywające się w Mas.

Wielki faworyt Inzerillo

Wolej bekhendowy Jérôme Inzerillo
Jerome Inzerillo, samouczki dotyczące filmowania na platformie Padel à Padel Horyzont, fot. Christophe Guibbaud / FFT

Obecnie Jerome Inzerillo jest jednym z największych faworytów do dołączenia do zespołu. Były zawodowy tenisista, ten, który uczy padel po stronie piramid ma ostatnio szereg dobrych wyników. Po półfinale jedynego P2000 w 2020 roku, w swoim klubie (z Andresem Britosem), zdobył także półfinał w Liège w APT Padel Wieża. Poza tym wygrał dwa P1000 w bardzo słabym okresie turniejowym.

To czyni go jednym z najbardziej wysportowanych mężczyzn na francuskim torze (podobnie jak jego partner Max Moreau, który jest nieobecny na rajdzie). Młodszy niż większość innych pretendentów, najwyraźniej jest na najlepszej drodze do wyboru, co naszym zdaniem byłoby bardziej logiczne, biorąc pod uwagę jego inwestycję i wyniki.

Więcej niż miejsce do wypełnienia?

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Bergeron, Blanqué, Leygue, Maigret, Scatena, Tison, a tym samym Inzerillo z pewnością będą na wycieczce, to dla pozostałych 5 graczy obecnych w Perpignan dostępne jest tylko jedno miejsce.

Kilku graczy ma dobre argumenty, aby zająć ostatnie miejsce. Jeśli od czasu porodu nie osiągnął bardzo dobrych wyników, Yann Auradou od kilku lat jest jednym z najlepszych graczy na francuskim torze. Wybuchowy i zdolny do grania po obu stronach toru, ma ciekawy profil. Czy trener będzie bardziej brał pod uwagę swoje ostatnie wyniki czy swój potencjał?

Remy Gourre Ze swojej strony jest byłym bardzo dobrym tenisistą, który od jakiegoś czasu nabiera rozpędu, na przykład ćwierćfinał na P2000 des Pyramides. Wygrał w szczególności z Jérôme Ferrandezem przeciwko Leygue / Trancart. Wystarczająco, by wznieść uprzejmość bardziej doświadczonym graczom?

Jean-Thomas Peyrou również osiągnął wielkie rzeczy od czasu porodu. Zwycięzca dwóch P1000 (jeden z Maxem Moreau, drugi z Jean-Michel Pecquery), Bordelais nie jest najbardziej utalentowanym graczem, ale walczy i ma profil metronomu po prawej stronie. Teraz związany z Adrienem Maigretem, korzysta z doświadczenia swojego partnera, z którym grał już w międzynarodowych turniejach. Pytanie dotyczy głównie jego wieku. Rzeczywiście, mając 37 lat i bez żadnej selekcji, nie możemy powiedzieć, że uosabia przyszłość padel Francuski…

François Authier i Justin Lopes to dwóch graczy, którzy doskonale się znają i mogą rywalizować z najlepszymi parami. Zwycięzcy dwóch setów Moreau/Peyrou w finale P1000 de Nîmes, we wrześniu 2020 roku, odebrali seta od Blanqué/Bergeron w ćwierćfinale P2000 des Pyramides! Wiemy, że razem tworzą niesamowitą parę. Jednak w przeciwieństwie do innych graczy, w ostatnich miesiącach nie grali w turnieju za granicą. Czy Alexis Salles może je rozdzielić i zabrać tylko jednego z nich? Jeśli tak, to jakie?

 

Dziś zrozumiesz, że trudno powiedzieć, którzy z ośmiu graczy polecą do Marbelli, ponieważ wszyscy gracze mają swoje własne argumenty. Dlatego czekamy na Twoje prognozy!

 

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.