Zgodnie z oczekiwaniami, Adrien Maigret i Jean-Thomas Peyrou zagrają razem w 2021 roku na francuskim torze. Wyjaśniają powody tego nowego stowarzyszenia.

Nie jest to wynik przypadku

Obwód Maigret Peyrou padel francuskiAdrien Maigret: „W rzeczywistości to skojarzenie z JT nie jest przypadkowe. Kiedy przestałem grać z Benjaminem Tisonem, miałem kilka możliwości w tym tych, którzy już grali z Yann Auradou i JT.  Chciałem zagrać z jednym z nich. Są moimi przyjaciółmi i po prostu chciałem się z nimi dobrze bawić na torze francuskim.

Ale w tym czasie Yann wciąż był w fazie docierania na prawej stronie, a JT wydawał się nieco z tyłu. Miałem szczęście, że mogłem zagrać z Robinem Hazizą. Ten okres przejściowy był doskonały: jest jednym z najlepszych graczy po prawej i dobrze się razem bawiliśmy pomimo kryzysu zdrowotnego.

Zabawa z Robinem była wyborem bezpieczeństwa. Ma ogromne doświadczenie. Gdybyśmy mieli świetne wyniki, gdybyśmy byli mistrzami Francji, koniecznie kontynuowalibyśmy razem. Ale kryzys jest. Wygraliśmy 2 P1000, a potem mieliśmy skomplikowane przejście do P2000 w Club des Pyramides, gdzie oTo przeciętny turniej pod względem poziomu rozgrywki, podlegaliśmy też zmieniającym się regulacjom. Przegraliśmy ze wspaniałym Andrésem Britosem, wyraźnie ponad wszystkimi innymi i Jérôme Inzerillo, który rozegrał dobry mecz z oddaną jego sprawie publicznością. Ten mecz trochę nas zabolał. Myślę, że trzymaliśmy się naszych osiągnięć, naszego statusu. Przyjechałem źle wyszkolony i to pokazało się na boisku. Szkoda, bo mogliśmy zrobić lepiej, to na pewno.

adrien maigret i robin haziza

W tym roku był wybór do wyboru: JT lub Yann. Naprawdę, decyzja była skomplikowana, ponieważ znów są przyjaciółmi. Próbowałem wziąć plusy i minusy, a na końcu zweryfikowałem z JT. Czułem, że jest więcej do zyskania w mojej grze. A przede wszystkim za tym związkiem z JT stoi pozasportowy powód z akademią JT, który bardzo mnie interesuje ”.

"Chciałem zagrać z Adrienem ”

Jean-Thomas Peyrou: „W pełni rozumiem rozumowanie Adriena. W zeszłym roku nasze ewentualne stowarzyszenie mogło się przyspieszyć. W okresie 2019/2020 w mojej grze zaszły wyraźnie duże zmiany, a potem grałem z Maxem Bougouinem. Rok, w którym trenowałem. I udało nam się dotrzeć do francuskiej pierwszej dziesiątki. Miałem również dobre występy z Jean Michel Pequery i Maxem Moreau.

Ale w głębi duszy chciałem zagrać z Adrienem Maigretem. Wiedziałem, że może ustawić mnie w najlepszej pozycji na boisku. To świetna okazja, żeby z nim zagrać. Ze swojej strony będę musiał kontynuować swoją ewolucję padelistic i że mogę zrobić więcej rzeczy niż dzisiaj ”.

JT PEYROU odwraca piramidy forhendowe

Cele: P2000, mistrzostwa Francji i drużyna Francji

Adrien Maigret: „Nasze cele są jasne: dobrze grać w P2000 i mistrzostwach Francji w padel. Chcemy iść do finału i dlaczego nie więcej. Plik World Padel Tour, jest za mną. Dziś moje przeznaczenie jest na torze francuskim, nawet jeśli na pewno znajdziemy nas na imprezach międzynarodowych: zrobimy kilka etapów APT Padel Wycieczka i World Padel Tour. Mecze na pewno będą dobre ”.

Jean-Thomas Peyrou: "Oczywiście dzisiejsze ambicje się zmieniają. Marzę o drużynie Francji. Jest to 8e miejsce, które nie jest tak daleko. Podczas Mistrzostw Europy im padel w 2019 roku nie byłem daleko. Dziś zabawa z Adrienem to okazja, którą trzeba umieć wykorzystać. Naprawdę mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć ten ostateczny celA jeśli nie uda nam się tego zrobić, to nie ma znaczenia, bo gram z przyjacielem, to przede wszystkim kiffe ”.

Adrien Maigret: "JT ma bardzo interesującą grę po prawej stronie. Jest jednym z najlepszych i myślę, że w 2019 roku był blisko, aby być częścią zespołu Francji padel. Moim zdaniem dzisiaj jest miejsce po prawej stronie, tym bardziej po zmianie stanowiska przez Johana Bergerona, która nieco zaburzyła schemat organizacyjny zespołu Francji. Myślę, że beze mnie nie był daleko od Justina Lopesa, kiedy zastąpił Jérémy'ego Ritza. Dzisiaj jest 5e Francuz w tabeli i jest bardzo zaangażowany.

Dziś musimy być przytomni, jest wyraźnie ulubiona para: Bergeron / Tison. Będzie parą do pokonania. On będzie chciał je zdobyć! Ale oni są profesjonalistami, podczas gdy my, nie, jesteśmy półprofesjonalistami, mamy inne obowiązki poza padel.

Za tym wielu z nas może dojść do końca. Jest bardzo wyważony. Konkurencja jest bardzo zacięta. Oczywiście myślimy o parach Lopes / Authier lub Blanqué / Leygue ”.

Prognozy stowarzyszenia dla innych graczy

Jean-Thomas Peyrou: "Widzę Scatena / Inzerillo na torze w 2021 roku. Szczerze mówiąc, nie jest to łatwe. „

Adrien Maigret: "Widzę staroświecką parę tylko na mistrzostwa Francji w padel między Jérémy Scatena i Robin Haziza. Oboje szukają gracza. Później dla Scata Jérémy Inzerillo również byłby świetnym stowarzyszeniem ”.

Pracuj fizycznie

Adrien Maigret: "Jednym z powodów wyboru mojego stowarzyszenia z JT jest powołanie JT Academy. Poza misjami, które mógłbym wykonywać w ramach tej akademii, istnieje bardzo ważna część pracy fizycznej. „

Jean-Thomas Peyrou: "Stworzyliśmy profesjonalną akademię dla graczy padel. A Adri już korzysta ze swojej organizacji. Bardzo chciałbym też szczególnie podziękować zespołowi Guillaume Pigache, trener fizyczny, Stéphane Matheu, trener mentalny i Sébastien Oria, fizjoterapeuta. Nicolas Trancart zintegrował fizyczne przygotowanie akademii. I BIG PADEL Bordeaux, ta szalona konstrukcja, z którą mamy długoterminowe projekty. W projekcie biorą udział również gracze Thomas Vanbauce i Dorian De Meyer. Liczę, że Adrien pomoże im również w ich ewolucji w akademii.

odwrócony strumień peyrou padel akademia

„Opuści moje miejsce”

Adrien Maigret: "Wybrałem JT, ponieważ zostawi mi miejsce na ziemi. Z Robinem może to był mały problem. Dzięki swojemu poziomowi gry i swojemu doświadczeniu zostawił mi mniej miejsca na to, czego potrzebuję. Z Benem dzieliliśmy ziemię ...

Piramidy Haziza Maigret Fly P2000

Mój brat Julien zostawił mi dużo miejsca. A kiedy spojrzysz wstecz, grałem z wieloma graczami na P1000. A te zwycięstwa zawdzięczamy prostej strategii: przyszedłem po piłki od gracza po prawej. Moja gra wymaga rytmu, może się zdarzyć, że stracę równowagę lub czuję się mniej komfortowo, gdy nie zajmuję tego miejsca. ”

Jean-Thomas Peyrou: „Dzisiaj moje pierwsze cele muszą być bardziej agresywne. Nie mogę stracić swojej pierwszej jakości w prowadzeniu gry od tyłu, ale widzimy ewolucję roli prawicowego gracza. Ja też muszę być zdecydowany. SJeśli chcemy posunąć się tak daleko, jak to możliwe, muszę wywierać większy wpływ ”.

Bardziej fizyczna gra?

Adrien Maigret "Z JT będę musiał wziąć na siebie odpowiedzialność. A to oznacza, że ​​nie łowimy fizycznie. Będę musiał trenować i zająć miejsce.

Nie mam uderzenia par 3 Jérémy'ego Scateny, nie ma już mojej jakości vibora i odmiana techniczna kości łokciowej. Muszę popracować nad tymi mocnymi stronami i nabrać konsekwencji.

serwis piramid maigret haziza p2000

A przede wszystkim będę musiał być w dobrej kondycji fizycznej. Jeśli jutro uda mi się być tak silnym fizycznie jak 2 lub 3 lata temuns, pon padel nie będzie taka sama.

To stowarzyszenie postrzegam jako nowy początek. Dziś się nie spodziewamy. Dla mnie to nowe wyzwanie. Można tam wszystko zyskać.

Blanqué / Leygue, para przyszłości?

Adrien Maigret : „Widzę związek Blanqué / Leygue bardziej jako zakład długoterminowy”.

Jeant-Thomas Peyrou: "To dwaj młodzi zawodnicy, którzy mają wszystko, aby stać się bardzo dobrą parą. Bastien jest profesjonalistą i Thomas zmienia stronę. To dwoje młodych ludzi, którzy stawiają na najbliższe 2 lub 3 lata. I którzy mają nadzieję na tytuł mistrzów Francji. Ci dwaj gracze mają razem ogromny potencjał".

Przede wszystkim przyjemność!

Adrien Maigret "Nasze wyzwanie nie ma nic wspólnego z innymi zmianami, które możemy zobaczyć na torze francuskim. W przypadku JT to nie to samo, jest mniej sportowej strony, nawet jeśli chcemy posunąć się tak daleko, jak to tylko możliwe ”.

Jean-Thomas Peyrou: "Pojęcie przyjemności jest centralne w naszym projekcie, ale francuski zespół pozostaje w centrum uwagi. Jeśli nie ma wyników, w porządku. To niewiele się zmieni ”.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !