Dzien z w ten wtorek, 15 kwietnia zapowiada się pracowicie dla francuskich graczy biorących udział w głównej drabince turnieju Premier Padel Major w Katarze 2025. Trzech przedstawicieli Francji pojawi się na stokach Dohy z jasno określonymi ambicjami.
Thomasa Leygue’a i Clémenta Geensa dla nowego wyczynu
Thomas Leygue (104e) i Clement Geens (92.) kontynuują dobrą passę w Dosze. W obliczu pary o wyższej randze, Mario Huete Hernandeza (90e) i Denis perino (77.) Francusko-belgijska para zaprezentowała się solidnie. Po stracie szybkiego przełamania udało im się wrócić do gry i wygrać pierwszego seta w jednostronnym tie-breaku (7/2). W drugim secie Francuz błyszczał dzięki precyzyjnym lobom, wykorzystując także nieskuteczność Mario Huete. Wynik: podwójne przełamanie dało pewne zwycięstwo, 7/6 6/2. Przeciwieństwa pary Alex Ruiz / Alex Chozas, w 16. spróbują powtórzyć ten wyczyn. To było trudne wyzwanie dla dwóch solidnych zawodników, ale Leygue i Geens pokazali, że są w dobrej formie.
Harmonogram: ostatnia rotacja o godzinie 15:XNUMX. (czas lokalny) na Trybuna 2 (w kierunku 21:30 czasu francuskiego).
Léa Godallier i Sandra Bellver chcą kontynuować
U pań Lea Godallier (58e) i Sandra Bellver (56.) zareagował doskonale po skomplikowanym pierwszym secie. Prowadzona 4/6 przez parę Gallardo / CasaliDzięki dużej intensywności gry francusko-hiszpańska para przejęła kontrolę nad meczem. Obaj gracze ostatecznie wygrali 4/6 6/3 6/2 i awansowali do 16/10 finału, gdzie zmierzą się z groźnym rozstawionym z numerem XNUMX, Beatriz Caldera Sanchez / Carmen Goenaga Garcia. To trudna przeciwność, lecz nie niemożliwa do pokonania.
Harmonogram: przedostatnia rotacja o godzinie 15:XNUMX. (czas lokalny) na Trybuna 2 (otaczać 20:XNUMX czasu francuskiego).
Rozpoczyna się turniej dla Alix Collombon i Araceli Martinez
Najlepsze nasiona 15, Alix Collombon (30.) i jego hiszpańskiego partnera Araceli Martinez (26.) dokonać wejścia bezpośrednio do 16/XNUMX finału. Zmierzą się z parą hiszpańskojęzyczną w składzie Maria Eulalia Rodriguez Abajo (38.) et Raquel Eugenio Barrera (51.). Mecz, który jest w ich zasięgu, ale do którego będą musieli podejść poważnie.
Harmonogram: druga rotacja o godzinie 15:XNUMX. (czas lokalny) na Trybuna 4 (w kierunku 15:30 czasu francuskiego).

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !