Skoncentruj się na Manon Garcia, która miała zaskoczył wszystkich obok Mai Vo podczas P1000 organizowanego przez Big Padel Bordeaux w lutym ubiegłego roku.

“Zawsze w tenisa”

Padel Magazine : Czy możesz się przedstawić tym, którzy jeszcze Cię nie znają?

Manon Garcia: Mam 33 lata, pochodzę z okolic Paryża i jestem w Lille od dziesięciu lat. Pracuję w Decathlonie, jestem managerem zakupów Artengo. Gram w tenisa od 5 roku życia i nigdy nie przestałem. Dziś jestem na 36. miejscu we Francji, w najlepszym wypadku miałem 20. Dziś nadal jestem w pełni zainteresowany tenisem.

Padel Magazine : Kiedy mówisz, że interesujesz się tenisem, czy to oznacza, że ​​trenujesz codziennie? Jeździsz w weekendy na turnieje, grasz w międzynarodowe zawody itp. ?

Manon Garcia: Tak, trenuję w południe, w przerwie na lunch. Chciałbym więcej trenować, ale nie mogę z moją pracą. Uczestniczę tylko we francuskich turniejach CNGT. Gram również mecze drużynowe z moim klubem Tremblay-en-France w Pro A, a także za granicą, w Belgii i Niemczech. To wciąż daje mi 70 gier rocznie. Można powiedzieć, że przynajmniej jeden z dwóch weekendów spędzam na tenisie, co nie pozostawia wiele czasu na nic innego...

„The padelbardzo przyjazny sport”

Padel Magazine : Pomimo napiętego grafiku, wciąż udaje Ci się znaleźć trochę miejsca na padel ? Kiedy zacząłeś w to grać? Podobało Ci się od razu?

Manon Garcia: Grałem w padel po raz pierwszy 4 czy 5 lat temu było o Padel Stosunek do Lesquina. Bardzo lubię wszystkie sporty rakietowe i oczywiście od samego początku uważam to za bardzo zabawne. Potem zacząłem się naprawdę dobrze bawić, kiedy trochę zrozumiałem grę z szybami. Prawie wszyscy tenisiści, którzy się w to zaangażują, są uzależnieni od padel. To bardziej przyjazne niż tenis, w którym często jesteś sam. Panuje tam dobra atmosfera, a na boisku z przyjemnością wspólnie odnajdujemy rozwiązania taktyczne, zachęcamy się nawzajem. A potem widzimy, że robimy bardzo szybkie postępy, to oczywiście przyjemne.

Niestety naprawdę nie trenuję zbyt często. W zeszłym roku próbowałem grać raz na dwa tygodnie z Nastasią Boitier-Legourd, Marine Fontaine i przyjacielem. Ale tam mam mniej czasu. Działa to etapami, powiedzmy: czasami potrafię wytrzymać trzy miesiące bez grania, potem jak mam przerwę od treningów i turniejów tenisowych, to mogę zacząć grać więcej.

Padel Magazine : Widzieliśmy cię bardzo komfortowo podczas damskiego P1000 of the Big Padel Bordeaux z Mai Vo (porażka w finale), jakie były Twoje inne wyniki w turniejach?

Manon Garcia: Od września 2021 rozegrałem trzy turnieje. Zagrałem P500 w Valenciennes z Lucie Allison, które wygraliśmy, następnie P1000 w Amiens z Séverine Bouchacourt (porażka w ćwierćfinale) i tym samym P1000 w Bordeaux z Mai Vo, gdzie przegraliśmy w finale.

Z Mai dogadujemy się naprawdę dobrze na boisku i poza nim. Jest oczywiście znacznie silniejsza ode mnie, ale nigdy nie graliśmy razem przed tym turniejem i myślę, że dobrze się uzupełnialiśmy. Niekoniecznie robię dużo, ale wkładam w to piłkę, a Mai porusza się wszędzie i jest bardzo agresywna, więc w końcu to działa dobrze!

Invernon Soubrie Vo Garcia P1000 Duży Padel 2022
Mai Vo i Manon Garcia przegrały w finale z Élodie Invernon i Charlotte Soubrie

"Porozmawiamy o tym za dwa, trzy lata... "

Padel Magazine : Kiedy jest następny turniej z nią?

Manon Garcia: Kiedy nasz harmonogram nam na to pozwala… Chcielibyśmy móc wspólnie grać w turniejach, ale w tej chwili jest to skomplikowane. Jeśli nadarzy się okazja, oczywiście chętnie zagramy razem, ale tak naprawdę nie jesteśmy dostępni. Nie mogliśmy zarejestrować się do kwalifikacji do mistrzostw Francji, ani do ostatniego P2000. Trzeba powiedzieć, że dzisiaj nie chcę odwołać turnieju tenisowego na padel.

Ale ponieważ jestem raczej pod koniec mojej kariery tenisowej, kiedy trochę bardziej odmówię, dam trochę więcej czasu na padel !

Padel Magazine : Kiedy odłożysz tenis na bok, zobaczymy, jak grasz we wszystkich turniejach francuskiego toru, jak wielu? Z drużyną Francji w kąciku głowy?

Manon Garcia: Kiedy przestanę grać w tenisa, na pewno będę chciał trochę odpocząć. Nie sądzę, żebym tak dużo podróżowała w weekendy. Porozmawiamy o tym ponownie za dwa, trzy lata, ale na razie nie wyobrażam sobie powrotu do tej samej dynamiki.

Jeśli chodzi o drużynę Francji, mam nadzieję, że zamiast 35-letniej dziewczyny, która właśnie przestała grać w tenisa, znajdą się inni młodsi zawodnicy! (Śmiech) Myślę, że koniecznie nadejdzie czas, kiedy będziemy mieli młodych zawodników, którzy niekoniecznie będą pochodzić z tenisa, którzy zagrają padel przez długi czas, kto będzie miał czysto padel i kto będzie miał poziom, by być w drużynie Francji.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !