Do zobaczenia prawie 46 lat, Miguel lamperti jest jednym z weteranów toru. Po odejściu wszystkich zawodników w ciągu ostatnich dwóch lat zaczyna czuć się trochę samotny. Juana Martina Diaza, Bliźniaki alayeto, Fernando Belasteguin pod koniec roku... wybitne postacie tego sportu stopniowo odchodzą na zasłużoną emeryturę.

Oczywiście wciąż zastanawiamy się, jak długo najbardziej charyzmatyczny gracz na torze pozostanie w centrum uwagi. Dlatego zadaliśmy mu pytanie po zwycięstwie nad Bastien Blanqué et Dylana Guicharda. Emerytura, przyszłość, Premier Padel…Miguel Lamperti poddaje się!

Bordeaux P2: bardzo dobry turniej

Pierwszy mecz z parą stąd, której nie znaliśmy, a która zagrała bardzo dobrze. To było bardzo trudne spotkanie, z którego ledwo uciekliśmy. WIĘC, Chciałem pogratulować tym dwóm zawodnikom.

Jeśli chodzi o miasto, nie znałem Bordeaux. Miejsce w którym się znajdujemy jest wspaniałe. Rozmawialiśmy z innymi graczami, którzy są bardzo zadowoleni. Ta czarna część pozwala mieć bardzo jasny tor na środku.

Uważam, że organizacja jest bardzo dobra i mam nadzieję spędzić tu trochę więcej czasu. Jeśli Bóg da, zostań przez cały tydzień.

Publiczność francuska

Generalnie jestem przyzwyczajony do grania z publicznością na swoją korzyść. Uważam, że społeczeństwo wykazało się dużym szacunkiem. Oczywiście bardziej oklaskiwali francuską parę, ale oklaskiwali też nas. Kapelusz.

Warunki gry

Wydaje mi się, że tak warunki gry są szybkie. Podoba mi się... kiedy uderzasz piłkę, ona leci w górę. Nawet w pierwszej połowie zawsze bardzo trudno jest się bronić, ponieważ piłka jest bardzo żywa.

Myślę, że to są optymalne warunki, które pozwolą nam uzyskać bardzo dobry poziom padel ici.

Miguel Lamperti Betclic Bordeaux P2

Brak najlepszych zawodników na świecie

Nie wiem, dlaczego nie ma tu dzisiaj najlepszych zawodników, nie znam powodu. Wydaje mi się, że to kwestia punktów: cztery najlepsze pary mężczyzn nie będą już grać w P2 od teraz.

To nie jest złość na tor, to naprawdę kwestia punktów i faktu, że w ciągu roku odbywa się wiele turniejów. Wszystkie turnieje rozgrywane są na świeżym powietrzu, co jest bardzo kosztowne dla graczy.

My, inni, potrzebujemy tych punktów. Pierwsze cztery pary nie potrzebują tych punktów, aby je rozróżnić. Dlatego nie powinni już nimi grać.

Emerytura pod koniec roku?

Jestem jednym z ostatnich weteranów na torze. Dziś moje nogi i determinacja nadal chcą grać trochę więcej. Pod koniec roku podejmę decyzję, czy będzie kolejny rok, czy nie. Na razie czuję się dobrze i naprawdę chcę grać.

Nie chciałbym odchodzić na emeryturę, ale takie jest życie.

Po padel ?

Kiedy zdecyduję się przejść na emeryturę, najpierw będę potrzebował bodźca, aby zrozumieć, że nie będę już startować. Jednakże, Nie mam wątpliwości, że chciałbym być trenerem, a już na pewno Noxu.

Mamy razem akademię i chciałbym zostać trenerem dla profesjonalistów, ale także dla przyszłych obietnic naszego sportu.

Dla mnie padel to jest całe moje życie. Dlatego przed przejściem na emeryturę będę musiał wykonać dużo pracy mentalnej, aby zrozumieć, że nie będę już grać w turniejach i że muszę mieć inne plany, na przykład zostać trenerem.

Ewolucja padel

Obecnie gracze padel to sportowcy. Fizycznie są od nas dużo lepsi. Potencjalnie są nawet lepsi od nas, mają lepszą budowę ciała, trenerzy.

Le padel ewoluowała także ekonomicznie, na poziomie zawodowym. Dlatego gracze muszą być znacznie lepiej przygotowani. To jest logiczną ewolucję sportu i myślę, że będzie grać coraz lepiej.

Dla nas, „starych ludzi”, musisz się trzymać, ale myślę, że padel prąd jest spektakularny.

Nowa formuła turnieju

Rozwój ten jest dobrą rzeczą, także dla widzów, którzy mogą się nim jeszcze bardziej cieszyć. Dla mnie jednak uważam, żepowinniśmy mieć tor z wolnymi torami, szybkimi torami i torami”normales". Dzięki temu, podobnie jak w przypadku tenisa, każdy może mieć szansę na wygraną, w zależności od warunków.

Na przykład, jeśli rocznie odbywa się 20 turniejów: 7 na szybkich torach, 7 na wolnych torach, a pozostałe na „normales„. Myślę, że byłoby to niesamowite dla padel i to by to pokazało najlepsza para wie, jak grać w każdych warunkach.

Ekonomicznie trudne

Dziś zawodnikowi spoza Top 20 jest znacznie trudniej ekonomicznie. Wcześniej m.in. obwód w Hiszpanii wynosił 80%. i zagraliśmy w zasadzie pięć turniejów za granicą. Dzisiaj, dalej 25 turniejów, 19 odbywających się za granicą !

To bardzo drogie, między samolotem, płaceniem autokarowi…

World Padel Tour…lepiej dla Hiszpanów?

Dla mnie World Padel Tour wykonał niesamowitą robotę. Ostatecznie zawsze staramy się wszystko ulepszyć, ale uważam, że World Padel Tour ustawić poprzeczkę bardzo wysoko.

Premier Padel wykonuje bardzo ważną pracę. Możliwość gry na Roland-Garros i we Włoszech nigdy o tym nie marzyliśmy. Jednak dla gracza, który nie znajduje się w pierwszej dwudziestce ani trzydziestce, koszt stał się bardzo wysoki. Niemożliwe jest mieć trenera i być w stanie mu zapłacić.

W pierwszej lub ósmej rundzie wygrywasz 2000 €, a koszt wynosi 3000 €. I znów trzeba dobić do ósemki, co nie zawsze jest łatwe. Nasze marki wkładają w nas wiele wysiłku, robią wszystko, aby zapewnić graczowi padel może żyć ze sportu.

Jeśli chcesz zobaczyć wywiad w całości, to tutaj się dzieje:

https://www.youtube.com/watch?v=hZGel6Fd-bs&ab_channel=PadelMagazine
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.