Bardzo trudno jest wyraźnie zobaczyć normalne wznowienie padel jutro pierwsza rzecz. Rzeczywiście, nawet jeśli komunikat prasowy FFT i słowa prezydenta Bernarda Giudicellego nie nie ma miejsca na wątpliwości, Powrót Ministerstwo Sportu jest jednak znacznie mniej dokładny...

Wznowienie gry w tenisa / padel w grze pojedynczej i podwójnej jest zwykle przeznaczony w tę sobotę 28 listopada. Kluby tenisowe i zawodnicy, padel i tenisa plażowego mają nadzieję, że informacje z FFT nie zostaną zakwestionowane.

Wracając do wszystkich dyskusji i uwag dotyczących FFT zapraszamy na przeczytaj ten artykuł.

Ministerstwo Sportu sieje wątpliwości

Od wczoraj wielu internautów (i nas samych) starało się uzyskać dodatkowe informacje na temat wznowienia padel w normalnych warunkach dla tego pierwszego etapu odkażania, który rozpocznie się jutro.

Odpowiedzi są trudne do uzyskania i są szczególnie niewyraźne, żeby nie powiedzieć sprzeczne z różnymi komunikatami prasowymi federalnych władz tenisowych.

Aby uzyskać całkowitą przejrzystość wymiany informacji z Ministerstwem Sportu, zalecamy Państwu sformułuj własną opinię na temat sytuacji poprzez te pytania / odpowiedzi :

  • Julie Gervais: Czy można wznowić lekcje grupowe dla nieletnich i dorosłych na świeżym powietrzu, aby zagrać w tenisa?

Ministerstwo Sportu: Od soboty dla nieletnich w plenerze, z poszanowaniem dystansu - z dostosowanym protokołem. Jutro będziesz mieć więcej szczegółów. Dla dorosłych praktyka będzie możliwa, ale tylko indywidualnie. Brak zajęć grupowych przed 20 stycznia a priori

  • Yannick Le Meur: Więc jeśli mój klub tenisowy jest 600 metrów od mojego domu, czy mogę trenować na świeżym powietrzu z synem od soboty?

Ministerstwo Sportu: Tylko my dwoje, na zewnątrz, tak. W granicach 3h / 20km, jak rozumiesz.

  • Gregory Berben: Proszę o potwierdzenie słów Federacji i jej prezesa o wznowieniu padel normalnie?

Ministerstwo Sportu: Wyjaśniamy Ci, że czekamy, aż elementy odpowiedzą Ci dokładniej i to po to, aby nie wprowadzać większego zamieszania.

Protokół odbioru jest w toku, po jego sfinalizowaniu będziemy mogli podać więcej informacji

Kluby padel organizować się

Po różnych zapowiedziach naszych przedstawicieli w padel, kluby padel zorganizować się, aby przygotować się na powrót do zdrowia. Z północy na południe, od momentu, gdy kluby mają boiska otwarte lub pół-kryte, ośrodki sportowe informują o zbliżającym się ponownym otwarciu.

Klub Pyramides w Port-Marly w regionie paryskim ponownie otworzy swój tenis i padel plener w następną środę:

Wystąpienie Prezydenta RP jest ostateczne, decyzja zostaje zaprotokołowana, kluby sportowe są zamknięte do 20 stycznia.

Wprowadzone środki zdrowotne nie wystarczą, aby sprawa została wysłuchana w zawodzie, który został mocno dotknięty, nawet przez niektóre kluby, w sektorze, który jest jednak tak istotny dla zdrowia publicznego.

Obiekt jako klub sportowo-rekreacyjny jest zamknięty, ale przypominamy, że do sali fitness mogą chodzić członkowie posiadający receptę lekarską.  

Miło nam jednak to ogłosić zewnętrzne szkoły sportowe (tenis, golf, padel i piłka nożna) mogą wznowić swoją działalność od przyszłego tygodnia, począwszy od dnia Środa 2, grudzień.

Aby ułatwić dowóz i odbiór Twoich dzieci, od tego dnia ponownie otwieramy Klub Dziecięcy do niedzieli 20 grudnia włącznie, w środy, soboty i niedziele od 9:19 do XNUMX:XNUMX.

Mamy nadzieję, że kluby i zawodnicy nie będą rozczarowani, a protokół zdrowotny w toku nie zarezerwuje nam (złych) niespodzianek ...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.