Adrien Maigret i Benjamin Tison zmierzyli się w półfinale z Robinem Hazizą i Jérémy Scateną. Mieszkańcy etapu wygrywają ścisły mecz i zajmują pierwsze miejsce w finale dnia.

Zwycięstwo w dwóch setach, znacznie bardziej sporne niż wynik nie pokazuje. Oto jak podsumować część między parami Maigret - Tison i Haziza - Scatena. Tison i Maigret, noszeni przez publiczność, która opuściła po raz pierwszy bardzo niewiele pustych miejsc na trybunach, szli nieprzerwanie, próbując zwiększyć maksymalną Hazizę i Scatenę w linii podstawowej.

Na dobrą obronę „gości”, lokale odpowiedziały 3 obezwładniającymi, którzy nie skończyli zachwycać publiczność. Na początku raczej wisiał i spiął się, o czym świadczy ciągłe marsz między dwoma duetami, a następnie drużyna uśmiecha się znacznie bardziej do Adriena Maigreta i Benjamina Tisona w drugim. W końcu wygrywają w dwóch setach: 6 / 4 - 6 / 3.

Zadowoleni ze zwycięstwa ”co mogłoby być jeszcze bardziej konsekwentne„Adrien Maigret i Benjamin Tison już zbliżają się do niedzielnego finału. Czekają, aby dowiedzieć się, z kim zmierzą się między Bastien Blanque - Johan Bergeron; i Jeremy Ritz - Justin Lopez.