Mistrzostwa Francji padel 2021 szybko się zbliżają, dlatego robimy inwentaryzację obecnych sił.

P2000 des Pyramides, który właśnie się odbył, służył jako prawdziwa próba generalna przed Mistrzostwami Francji, które rozpoczną się w ten piątek na WinWin Padel Kabrie. Po roku 2020, w którym te zawody nie mogły się odbyć, zawodnicy są bardziej zmotywowani niż kiedykolwiek! Kto może zastąpić Blanqué / Bergerona i Collombona / Giniera? Zobaczmy to razem!

Bergeron i Tison nadal faworytami?

Ziarno tych Mistrzostw Francji 2021 pochodzi z małego rozczarowania w regionie Paryża. Niemniej jednak Benjamin Tison ma szybko wróciłem do Lugo i wyobrażamy sobie, że jego partner, 3-krotny mistrz Francji, będzie bardziej niż gotowy na tę edycję w 2021. Dobra wiadomość dla tej pary, która pozostaje naszym zdaniem faworytem, ​​jest taka, że ​​w Cabriès będzie tylko Francuz, a zatem, nie ma ryzyka przekroczenia ścieżki Andresa Britosa!

Bergeron Tison zwycięstwo P2000 Perpignan 2021

Z drugiej strony obecny będzie ich drugi kat, Jérôme Inzerillo. I będzie kojarzony z długonogim Maxem Moreau, finalistą Piramid, który zamierza dalej udowadniać, że jest rzeczywiście jednym z najlepszych graczy we Francji (mimo, że nie został zaproszony na obóz selekcyjny francuskiej drużyny pod koniec maja). Ta para będzie oczywiście jednym z faworytów do zintegrowania ostatniego kwadratu i dlaczego nie finału.

Wszystkie oczy powinny być skierowane na Bastiena Blanqué i Thomasa Leygue'a. Zwycięzcy ostatniego P2000 zanotowali bardzo dobry poziom w stolicy i jeśli utrzymają ten rozmach, nie powinni być daleko od koronacji na południowym wschodzie. Tytułowy Toulousain zawsze błyszczał w tych wydarzeniach i nieuchronnie marzy o tym, aby po raz czwarty wpisać swoje nazwisko na listę nagród konkursu.

Leygue Blanqué zwycięzca P2000 Pyramides 2021

Z tyłu kilka par będzie walczyło o przybycie i szukanie miejsca na ostatnim placu. Myślimy przede wszystkim o Maigret / Peyrou, ale także o Auradou / Valsot, Ferrandez / Gourre czy nawet Joulot / Sanchez! Doświadczeni Authier / Lopes, Boisse / Le Panse i Pequery / Ritz, rozczarowujący się w Piramidach, z pewnością będą chcieli wyprostować ten rekord. Czy młody Foure / Garcia i De Meyer / Vanbauce może odnieść sukces?

Kto może pokonać Collombona / Godalliera?

W przypadku dziewcząt pytanie jest proste: czy para we Francji jest w stanie obalić górę Collombon / Godallier. Od czasu wspólnej gry we Francji, dwaj gracze WPT nigdy nie stracili seta. Wygrali dwa P2000 w 2021 roku, nie przegrywając nigdy więcej niż 4 gier w rundzie… Nawet jeśli obie grają normalnie na prawej stronie, Léa i Alix radzą sobie bardzo dobrze razem i trudno jest zobaczyć, kto może ich pokonać podczas tych francuskich 2021 mistrzostwa...

Godallier Collombon zwycięstwo P2000 Piramidy 2021

Z drugiej strony wiele par będzie kandydatami (przynajmniej) do finału. Oczywiście myślimy o Geraldine Sorel i Elodie Invernon, finalistkach z Paryża, ale także o parach, które zajęły trzecie i czwarte miejsce: Ligi / Martin i Detriviere / Vo. Duety Barsotti / Pothier i Soubrie / Vandaele, pokonane w ćwierćfinale P2000, będą chciały iść dalej w Cabriès, mając na uwadze selekcję na Mistrzostwa Świata.

Za tą grupą sześciu par pretendentów do reprezentacji Francji wiele drużyn powinno toczyć zaciekłą walkę o honorowe miejsca.

Zawody zapowiadają się bardzo emocjonująco!

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.