Zakwalifikowany po zwycięstwie w 3 setach (4-6 6-0 6-2) z Loïc Le Panse i Nico Trancartem, rozstawiony numer 2 zgarnia pierwszy bilet do finału tego turnieju. edycja mistrzostw Francji 2022.

Napięty pierwszy zestaw…i niespodzianka

Faworytami tego spotkania byli Bastien Blanqué i Thomas Leygue, rozstawiony z numerem 2 w tym konkursie. Pewnym jednak było też, że para Le Panse/Trancart nie przyszła do tworzenia figuracji. Zwaleni swoim statusem outsiderów, obaj mężczyźni nie wydawali się być nieśmiałymi na początku spotkania.

Wręcz przeciwnie: w pierwszym secie udało im się dwukrotnie obsłużyć swoich przeciwników (za pierwszym razem tracąc przewagę, zanim utrzymali ją do końca seta)! Przeciwnie, Bastien i Thomas nie grali źle, ale często byli ogrywani w ważnych punktach przez swoich przeciwników.

I ta wytrwałość była widoczna także w kilku spornych punktach pod koniec seta, które nie omieszkały skrystalizować napięcia ciążącego nad tym spotkaniem. Z najwyższym punktem, ten set point wygrali Loïc i Nico, ale został zakwestionowany przez Thomasa i Bastiena, tworząc niezwykle zagmatwaną sytuację między ich graczami.

Punktacja zestawu: 6-4 Le Panse / Trancart

Drugi zestaw: Blanqué/Leygue wyprostowali rekord

Przebudzenie było brutalne. Pozostawiając irytację na krześle, para Blanqué / Leygue wróciła z lepszymi intencjami. Można powiedzieć, że walec startował stopniowo.

Jeśli chodzi o Nico Trancart i Loïc Le Panse, spadek intensywności był znaczny. Nie byli już w stanie naprawdę wytrzymać, dwaj mężczyźni nie mogli już znaleźć rozwiązań na torze. W jedną stronę Thomas i Bastien zgarnęli seta bez straty najmniejszego meczu.

Wynik zestawu: 6-0 Blanqué / Leygue

Trzeci zestaw: Blanqué/Leygue ze stylem

Z wyglądu trzeci i drugi zestaw były prawie podobne. Para Blanqué / Leygue nadal nabierała rozpędu, podczas gdy para Trancart / Le Panse wydawała się cierpieć coraz bardziej i nie znajdowała już środków niezbędnych do odwrócenia trendu.

Solidni i pewni swojej siły Bastien i Thomas przegrają tylko dwie małe partie w trzeciej rundzie, zanim zdobędą seta i ostateczne zwycięstwo.

Wynik końcowy: 4-6 6-0 6-2 Blanqué / Leygue