Pierwszy semi-final mężczyzn tych mistrzostw Francji wygrała para Leygue/Blanqué przeciwko Boissé/Le Panse: 6-3/7-6. Bastien Blanqué zagra jutro swój czwarty z rzędu finał na Mistrzostwach Francji!

W 1er jednostronny set, para Blanqué / Leygue natychmiast zmierzyła się z przeciwnikami. Gdybyśmy mieli podsumować pierwszą rundę, byłoby to: żelazną pięścią. Bo Bastien i Thomas nie pozostawili przeciwnikom najmniejszego break pointu. Łączą ze sobą zwycięskie strzały z bardzo małą liczbą niewymuszonych błędów, aby wygrać pierwszą rundę.

Ci, którzy przed spotkaniem sami ogłosili się słabszymi, zupełnie inaczej rozpoczynają drugą rundę. Solidni w swoich grach serwisowych i bardzo agresywni w powrocie, korzystają ze wsparcia publiczności, która marzy o trzecim secie.

Pod bijącym słońcem mamy prawo do 2e niezwykle napięta seria, z dużą ilością zwrotów akcji i długich wymian. Przebijając się na 3-2, para Boissé / Le Panse z pewnością uważała, że ​​wykonała najtrudniejszą część.

Public Leygue / Blanqué vs Boissé / Le Panse France 21 Championships

To było bez liczenia na mentalność Leygue & Blanqué, którzy złamali się przy 5-3, a następnie podnieśli się ponownie przy 5-5. Spokojniejsi, dokładniejsi i bardziej sprawiedliwi zwycięzcy ostatniego P2000 Piramid trzymają linę aż do zerwania krawata.

Dogrywka, podczas której para Boissé / Le Panse objęła prowadzenie, zanim ostatecznie straciła 7 punktów do 5. Duet zmierzy się jutro ze zwycięzcami starcia Bergeron / Tison vs Authier / Lopes.

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.