W wieku zaledwie 15 lat Nathana Perrota jest jednym z najbardziej obiecujących młodych francuskich piłkarzy swojego pokolenia. Trenował w Moje Centrum Akademia Palavas , wraz z Benjamin Tison et Yannicka Maurela Młody człowiek już teraz imponuje dojrzałością i ambicją. Opowiada nam o swoich doświadczeniach w P1000 od Palavas , jego codzienne życie jako studenta-sportowca i jego cele na najbliższe miesiące.
Wymarzony turniej z Tisonem… albo prawie
W Palavas Nathan przeżył wyjątkowy turniej u boku Benjamina Tisona, były francuski numer 1 :
„To był jeden z moich prezentów urodzinowych. Gra z Benem była niesamowita. Zawsze stwarza mi dobre warunki. Dostaję łatwe piłki do gry, a on prowadzi mnie taktycznie przez cały mecz.”
Duet, utworzony specjalnie na tę okazję, zaliczył znakomity występ w finale. Jednak kontuzja przywodziciela Tisona, doznana podczas piłki meczowej w półfinale, zmusiła ich do wycofania się.
„Byliśmy załamani, że nie mogliśmy zagrać w tym finale, zwłaszcza po pokonaniu kilku mocnych par. Ale kontuzja naprawdę nie pozwoliła mu kontynuować gry”.
Akademia zorganizowana tak, aby szybko się rozwijać
Nathan ewoluuje w Moje Centrum Akademia Palavas gdzie trenuje z takimi zawodnikami jak Yoana Boronada , Timeo Fonteny .
„Jesteśmy świetną grupą młodych ludzi, to naprawdę dodaje wszystkim otuchy. Yannick Maurel to mój trener od zawsze, to on mnie wyszkolił. A od dwóch miesięcy Ben (Tison) również towarzyszy mi na boisku”.
Organizacja jego tygodni jest dobrze dopracowana. Wyszkolony przez CNED co pozwala mu na intensywny trening, nawet poza wakacjami:
„Robię dwa treningi dziennie: padel rano, potem padel i fitness po południu. Tempo jest intensywne, ale uwielbiam to.”
Jasne ambicje na lata 2024-2025
Jeżeli nie ustali celów rankingowych, Nathan dąży do stopniowego przejścia na wyższy poziom :
„W tym roku chcę wyprodukować więcej P1000, P1500, a nawet spróbować zrobić P2000. A wkrótce chciałbym zacząć grać w FIP za granicą”.
Partnerzy, sponsorzy, przyszłość
Jego partnerem sercowym pozostaje Sacha Huard z którym wygrał Mistrz U16 Niedawno w Perpignan. Para, którą chciałby jak najbardziej rozwinąć:
„Dogadujemy się naprawdę dobrze. Zamieszka ze mną, kiedy zacznie się szkoła. Jeśli uda nam się razem odnieść sukces, to będzie idealnie”.
Nathan też jest wspierany przez Head , która zapewnia mu rakiety, stroje i sprzęt:
„To prawdziwa pomoc dla moich rodziców i dla mnie. To marka, którą kocham i wspaniale jest mieć takie wsparcie”.
A teraz?
Obecnie plasuje się w okolicach 340. miejsce we Francji Nathan wie, nad czym musi jeszcze popracować:
„Brakuje mi trochę dyscypliny i konsekwencji. Muszę unikać szybkich błędów i grać bardziej agresywnie przy siatce. Ale robię szybkie postępy”.
Jego kolejne cele: próba pokonania P1000 w Sète za 2 tygodnie, P1500 w Nîmes i nadal zdobywać doświadczenie, rywalizując z najlepszymi.
Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !