Być może Hiszpania i Argentyna będą największymi zaginionymi w następnych światach Padel, które odbędą się w Katarze w listopadzie, dlaczego?

Jeśli tak, wiadomości mogą powodować hałas. Dlaczego Argentyna i Hiszpania nie byłyby obecne w 2020 roku? Z powodu światów 2018.

Cofnijmy historię od początku.

Światy 2018

W 2018 r.Międzynarodowa Federacja Padeli (FIP) organizuje światy Padel w Paragwaju. Krytykowane przez graczy warunki gry, ponieważ powodowały, że praktyka rywalizacji była niebezpieczna dla meczów na wysokim poziomie. Finał przeciwstawił się dwóm najlepszym narodom na świecie, jakim są Hiszpania i Argentyna. Nagle dwie drużyny postanowiły nie grać, a sędzia był zmuszony umieścić WO w 2 krajach. Rywalizacja mężczyzn pozostaje bez mistrza w 2 roku, ale z 2018 wicemistrzami. Hiszpania wygrała konkurs kobiet.

Sankcja FIP

Od 2018 r. Nie słyszeliśmy o tej sprawie aż do tego tygodnia, kiedy Komisja Dyscyplinarna FIP wydaje werdykt; publiczna sankcja i grzywna w wysokości 3000 € na Hiszpańską Federację Padel (FEP) i Stowarzyszenie Padel Argentyna (APA) za nieuzasadnione wycofanie się z zawodów.

Odpowiedź VET

Po tej sankcji nałożonej przez FIP, FEP odpowiedział kontratakiem. Hiszpania uznaje fakt, że nie rozegrała finału, ale uważa, że ​​nie wycofała się z konkursu, z wyjątkiem tego, że pary, które miały zagrać, nie pojawiły się, skąd WO zapisało na arkuszu mecz sędziego Nayra Ramíreza.

Więc powiesz, jaka jest różnica? To jest bardzo ważne. W przypadku wycofania się z zawodów drużyny mogą zostać ukarane sankcjami publicznymi i grzywną w wysokości od 600 do 3000 €, ale w przypadku WO drużyna narodowa może nie wziąć udziału w następnej edycji zawodów, światy Padel 2020.

Skąd ta reakcja?

Hiszpania i Argentyna są wyraźnie 2 najsilniejszymi narodami w tej dyscyplinie. Przyciągają uwagę i pozwalają nosić głośne i wyraźne kolory padla. Jeśli są nieobecni na światach, międzynarodowy wpływ będzie o wiele mniej znaczący, a świętowanie odbędzie się bez fajerwerków.

Nie uważamy, że te dwa narody naprawdę nie chcą uczestniczyć w światach, wręcz przeciwnie. Ale od lat istnieją napięcia polityczne między kształceniem i szkoleniem zawodowym a FIP, które sprawiają, że szkodzi ono światu międzynarodowego padla, szkoda. Widzieliśmy to już w 2019 r. Przy braku Hiszpanii na Mistrzostwach Europy organizowanych przez FIP w Rzymie.

Dlaczego maksymalna kara?

FEP i APA otrzymują najważniejszą sankcję za nie rozegrany finał. W swojej obronie wyjaśniają, że nigdy wcześniej nie zostali ukarani, że warunki pogodowe były skomplikowane, że finał nie odbył się w miejscu pierwotnie planowanym i w nieodpowiednim czasie. Na próżno. FIP uważa, że ​​jeśli kobiety rozegrały finał, mężczyźni również powinni to zrobić, ponieważ finał świata jest wydarzeniem, w którym bierze udział duża liczba osób o światowym wpływie, i że sankcja musi być najważniejsza , wiedząc, że gracze nawet tego dnia nie wybrali się do klubu.

Co powie przyszłość?

To dobre pytanie, na które mogą odpowiedzieć tylko duże władze. Jeśli FIP pozostanie na swoim miejscu, FEP i APA zapłacą grzywnę i będą obecne w listopadzie w Katarze, chyba że te dwa narody się nie pojawią. Z drugiej strony, jeśli rozporządzenie zostanie zastosowane do listu, jak podkreśla Alfredo Garbisu (prezes FEP), Hiszpania i Argentyna będą 2 dużymi nieobecnymi, ukaranymi mistrzostwami świata, w tym przypadku nie trzeba już dawać powody. Przygotujmy się teraz na nieobecność tych 2 narodów.

Po raz kolejny polityka niszczy sport, szkoda.

Źródło: padelazo

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.