Minęły już ponad dwa lata od założycieli Padel Strzał, Nicolas Bonnet, Gilles Boutet i Jérôme Doligépracują nad swoją koncepcją. Ich pierwsze centrum dzisiaj otwiera swoje podwoje w Caen, inaugurując działalność sieć 15 centrów w całej Francji. Aby zrozumieć ambicje tych trzech entuzjastów, zdecydowaliśmy się przeprowadzić rozmowę.

Wszyscy odnieśliście sukces w świecie korporacji. Dlaczego zdecydowałeś się ponownie podjąć ryzyko w projekcie takim jak Padel Strzał?

Nicolas Bonnet : Padel to nowy sport, w trakcie tworzenia, który łączy w sobie tak wiele cech, że szybko się w nim zakochaliśmy. Naturalnie, wraz z moimi dwoma przyjaciółmi pomyśleliśmy, że oprócz bycia regularnymi praktykami moglibyśmy zostać aktorami praktyki, oferując wydajne, przyjazne i przyjazne ośrodki.

Gilles Boutet : To jest bardzo proste. Uzależniliśmy się od padla i chcemy uczestniczyć w jego rozwoju.

Jerome Doligé : We wszystkich moich przygodach z przedsiębiorczością zawsze motywował mnie pomysł wyzwania. Padel nabiera kształtów we Francji, ale wciąż jest wiele do zbudowania. Chcemy uczestniczyć w rozwoju tej dyscypliny, wnosząc swoją wizję marketingową, energię i entuzjazm.

Gdybyś miał to podsumować jednym słowem Padel Strzał?

NB : Powiedziałbym, że serdeczność, ponieważ dołożyliśmy szczególnych starań w konceptualizacji naszych ośrodków wielofunkcyjnych. Nasze DNA pozostaje oczywiście padlem, ale nie tylko. Będziemy wielofunkcyjnym centrum z badmintonem i tenisem stołowym.

GB : Powiedziałbym o performansie, aby uzupełnić uwagi Nicolasa. Dlatego połączyliśmy siły z 5-letnim Simonem Boissée Francuski gracz. Będzie odpowiedzialny za rozwój konkursu, utworzenie szkół Padel oraz wszelkie aspekty edukacyjne. Ustanowiliśmy z nim bardzo specyficzny program przyciągania dzieci i kobiet, ale także tworzenia pomostów w ramach różnych działań.

JD : Życzliwość / poczucie obsługi. Jesteśmy centrum sportowym dla jak największej liczby, a szczególnie dla miłośników sportów rakietowych, ale mamy też chęć oferowania nowych usług, podkreślając poczucie gościnności i usługa. Chcemy przyjść Padel Shot to więcej niż przyjemność, że na pewno możemy się spocić, ale też napić się drinka, miło spędzić wieczór w eleganckiej oprawie, dobrze doradzonej przez uważne ekipy, które też tworzą pasjonaci. Było to również kryterium wyboru w naszej rekrutacji.

Dlatego ambitny projekt!

NB : Padel Shot musi stać się głównym graczem w perspektywie średnioterminowej we Francji, marką znaną z doskonałej obsługi klienta, zespołu dydaktycznego i cateringu.

GB : Z pewnością ambitny, ale celem nie jest zrewolucjonizowanie padla, ponieważ działa on już skutecznie z ugruntowaną organizacją w turniejach i zawodach, w których prywatne centra odgrywają fundamentalną rolę obok FFT aby zapewnić jego rozwój. Dlatego jesteśmy częścią tej dynamiki, ale dzięki naszemu osobistemu podejściu i zoptymalizowanej jakości usług.

JD : Plan rozwoju jest jasny. Zidentyfikowaliśmy miasta, które będą mogły gościć ośrodek Padel Strzał. Ale już teraz musimy pomyślnie otworzyć nasze dwa pierwsze centra, w Caen, wówczas w Saint-Étienne. Mamy ambicję, ale nie mamy arogancji. Bardzo szanujemy obecnych aktorów prywatnych. Często są pionierami, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do sukcesu padla, jaki znamy dzisiaj.

Po Caen i Saint-Éjaki będzie twój następny cel?

NB : Nie wiem [śmiech].

GB : Wiem, ale nie wolno mi tego mówić.

JD : Wzywam cię pod koniec roku, żeby ci to ujawnić.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.