Obecny podczas Mistrzostwa Europy w Marbelli z hiszpańskim wyborem, legendarne Paquito Navarro opowiada o ewolucji francuskich graczy i jego roli w „Roja”. Wywiad z tym, który będzie dziś w półfinale z Hiszpanią i in Otwarty finał jutro

Rosnący poziom selekcji

Padel Magazine : Widzieliśmy dość bliskie spotkania w konfrontacji grupowej Francja-Hiszpania. Czy poziom francuskich graczy zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat?

Paquito Navarro:„Tak, całkowicie. Francja zawsze zostawia więcej graczy. I to nie tylko we Francji! Zdajemy sobie z tego sprawę, ponieważ kraje zawsze sprowadzają więcej graczy z kraju, a nie Argentyńczyków czy znacjonalizowanych Hiszpanów. Myślę, że to pokazuje, że padel rośnie i rośnie dużo. Dzisiejszy poziom nie ma nic wspólnego z poziomem sprzed kilku lat”.

Padel Magazine : Jesteś jednym z najbardziej doświadczonych graczy hiszpańskiej drużyny, czujesz się jak lider?

Paquito Navarro:„Jest też Juan Martin Diaz, który jest dla nas wszystkich punktem odniesienia. Lubię tworzyć zespół, a niekoniecznie mieć lidera. Że jesteśmy jednością. Dużo się śmiejemy, wciąż jesteśmy razem, więc bardzo się cieszę, że mogę reprezentować swój kraj i być jeszcze jednym w tym zespole ”.

„Francja postawiła nas w trudnej sytuacji”

Padel Magazine : Po kilku latach mistrzostwa Europy wracają do Hiszpanii. Czujesz wsparcie?

Paquito Navarro:„Tak, oczywiście, ale z powodu pandemii nie ma całej publiczności, którą chcielibyśmy mieć, że trybuny są pełne. Ale prawdą jest, że otrzymujemy wiele wiadomości i czujemy to wsparcie w sieciach społecznościowych. Ci, którzy przychodzą, sprawiają, że czujemy ciepło. Bardzo się cieszę, że te Mistrzostwa Europy rozgrywane są tutaj, w Marbelli.”

Padel Magazine : Jesteście ultra ulubioną drużyną tego turnieju. Czy czujesz presję, aby wygrać?

Paquito Navarro:„Poziom jest zawsze bardziej zrównoważony. Francja wprawiła nas w kłopoty. Nie ukrywamy, wiemy, że na papierze jesteśmy faworytami, ale wiemy też, że jeśli nie jesteśmy na równi, inne selekcje mogą nas skrzywdzić. Traktujemy to jako motywację, a nie presję i mamy nadzieję, że udamy się do finałowych rund i wygramy turniej. Powodzenia we Francji!”

La Francja znajdzie ponownie Hiszpania w tych Mistrzostwa Europy, tym razem w półfinale od godz.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.