Będzie nowy trener zespołu France Dames dla świata padel 2020, Na tym kończy się przygoda Patricka Fouquet.

La Francuska Federacja Tenisowa postanowił nie odnawiać go później 3 piękne lata na czeleżeński zespół Francji.

Le COMEX powinno być wkrótce réunir wybrać nowi trenerzy francuskiego zespołu pań i panów.

  • Czy to był wybór, aby nie pozywać?

Niestety nie. Chciałem kontynuować przygodę z Team France. Jest to nieuniknione rozczarowanie, ponieważ dużo pracowaliśmy nad stworzeniem francuskiego zespołu o wysokich osiągach, nie tylko w terenie. Z moją przyjaciółką Alexis Salles budowaliśmy ten zespół z Francji. Z dziewczynami miałem prawie nieoczekiwane wyniki. 3 piękne lata i nie żałuję.

Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali. Będę kontynuować pracę w moim klubie i kontynuować rozwój nauczania. Ale muszę cofnąć się o środowisko Padel.

  • Patrząc wstecz?

Nawet jeśli pracujemy dla zespołu, pracujemy tam, gdzie jesteśmy stosunkowo sami.

Nie oczekujemy uznania ze strony zespołu ani FFT. Celem jest drużyna.

Niewiele osób może naprawdę dzielić się głębokimi rzeczami. A z Alexis dzieliliśmy się wyjątkowymi rzeczami.

Byliśmy piękną parą. Istnieje nowy DTN, Thierry Pham. Mam nadzieję, że dokona właściwego wyboru i że Alexis zostanie ponownie mianowany na czele męskiej drużyny.

  • Gwiazdy wyrównują się, praca zapłaci i ...

I opuszczam statek. Ale to nie jest osobisty wybór. Życzę graczom powodzenia w przyszłości. Są na bardzo dobrej dynamice. Myślę, że zostawiam drużynę i ogólną sytuację Team France w idealnej sytuacji na następne duże wydarzenia. Zawsze będę podążał za Francją.

  • Historia zapamięta, że ​​...

Jestem dumny z tego, że byłem pierwszym trenerem francuskiego zespołu padel w erze FFT.

Zbudowaliśmy z Alexis sposoby bycia i działania. Mieliśmy prawdziwą pracę zespołową we Francji.

Rozpoczęliśmy prawdziwy proces budowania francuskiego zespołu.

Wykonaliśmy świetną robotę z młodymi ludźmi. A dzisiaj Francja będzie obecna na wszystkich zawodach, które mam nadzieję. Pokazała, że ​​ma już interesujący poziom do końca przygód.

Ale oczywiście jest dużo pracy.

Co wydarzyło się w październiku zeszłego roku podczas światowej młodzieży w Hiszpanii: To było nieoczekiwane i jesteśmy dumni ze świeczki francuskim klubom padel.

Dziewczęta z Francji (4.) i chłopcy (5.) zdobyli miejsca, których się nie spodziewali. pokazuje podłoże hodowlane Francji i jej możliwości rozwoju.

  • Skomplikowane chwile?

Byliśmy w budowie. Nic się nie robi w 2 minuty. Trudnym momentem były czasem ego lub pewna niezgodność między niektórymi graczami we francuskiej drużynie. Czasami musisz być w stanie żonglować. Wszystko się liczy. I wiemy, że słowo może albo zmotywować grupę, albo ją zniszczyć.

Celem jest zawsze zachowanie równowagi zespołu. Biorąc pod uwagę wyniki, myślę, że odpowiedziałem na to.

  • Fajne chwile?

Zawsze żyliśmy dobrze jako zespół i z chłopakami. Wyniki pomogły, surfowaliśmy na fali wyników. Nadal mieliśmy dodatkowe zasoby do wykonania pracy. Z czasem budowaliśmy, wprowadzając różne elementy każdego roku.

  • Europa Lizbona: brązowy medal
  • Puchar Świata w Paragwaju: 5 miejsce wśród dziewcząt
  • Europa Rzym: tytuł europejski
  • Mondial Castellon: 4

Rzym jest najpiękniejszym rezultatem. Pomimo trudności roku wszystkie dziewczyny grały na najwyższym poziomie. Po przyjeździe pokonaliśmy włoskie 3/0, a na początku tygodnia nie byliśmy pewni, czy możemy wygrać. Zrobiliśmy dokładnie turniej, który chcieliśmy zrobić. To najbardziej udana konkurencja.

Dzisiaj jesteśmy na dobrych fundamentach. Życzę zespołowi francuskiemu powodzenia w przyszłości.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.