To zła wiadomość dla wszystkich miłośników padel : the Portugalia nie będzie uczestniczyć w świecie de padel która odbędzie się o godz Doha (Katar) od 15 do 20 listopada 2021 r.

W przeciwieństwie do Mistrzostw Europy Padel w Marbelli, gdzie Międzynarodowa Federacja Padel (FIP) ukarał Portugalską Federację Padel (FPP) odmawiając mu takiej możliwości, tym razem to FPP ogłasza za pośrednictwem swojego prezesa: Ricardo Oliveira, że Portugalia nie będzie jednym z krajów obecnych na światach w listopadzie przyszłego roku.

Kolejna zła wiadomość dla padel i graczy. Ale prezydent federacji portugalskiej wyjaśnia powody.

Katar, państwo niebędące członkiem FIP

NIE, pod żadnym pozorem nie będziemy w Katarze.

Wszyscy wiedzą dlaczego. Mistrzostwa w 2020 roku przyznano Katarowi, kiedy według FIP 2 inne kraje członkowskie który poprosił o zorganizowanie wydarzenia.

Nie podoba nam się fakt, że kraj niebędący członkiem może być gospodarzem Mistrzostw Świata.

Poza tym czy jest to zgodne ze statutem? Chciałbym to wiedzieć. (notatka redaktora. KATARSKA FEDERACJA TENISOWA jest teraz częścią listy federacji reprezentowanych przez FIP na jej witryna internetowa)

Katar wyznaczył inne daty niż FIP

Wróćmy do szczególnie zaskakujących warunków uzyskania:

    • 27 listopada 2019 r. FIP ogłasza nabór wniosków na padel 2020 dla tydzień 42 lub 43. 
    • W dniu 27 stycznia 2020 r. FIP ogłasza nabór wniosków do World Veteran na 46 tydzień. 
    • 30 stycznia 2020 r. FIP oświadcza, że ​​otrzymała kilka zgłoszeń na Świat padel która odbędzie się również w 43. tygodniu od 19 do października 25.
    • 3 marca FIP ogłasza, że ​​Katar został wybrany na Świat padel zaplanowane w końcu od 16 do 21 listopada. lub prawie miesiąc po dacie początkowo wskazanej przez FIP. 

Co się stało z taką zmianą? Wyobraź sobie, że Hiszpania chciała być kandydatem i nie złożyła podania, ponieważ termin nie był odpowiedni w październiku…

FIP nawet nie udzielił wyjaśnień. Czy to przejrzystość, szacunek dla jej członków? 

Światowy padel 2021: Katar potwierdzony!

Katar, kraj zagrożony zdrowiem

Wtedy, jak pamiętacie, Katar był wówczas krajem o największej liczbie zgonów na COVID na mieszkańca i największej liczbie zarażonych osób na mieszkańca. (przyp. red., w czerwcu 2020 r. Katar ustanowił rekord liczby nowych przypadków przypadających na mieszkańca).

Interesująca byłaby również odpowiedź FIP na tę bardzo poważną sytuację. 

Katar niezgodny z duchem olimpijskim: brak poszanowania kobiet i praw człowieka

Wreszcie stanowczo sprzeciwiamy się dyskryminacji ze względu na płeć i nieprzestrzeganiu praw człowieka. Nie czujemy się komfortowo jadąc do Kataru. Nie jesteśmy jedynymi. Niektóre drużyny piłkarskie (Niemcy, Norwegia i Holandia) podczas meczów międzynarodowych podniosły koszulki protestując przeciwko udziałowi w mundialu w Katarze.

W jaki sposób FIP była w stanie zaakceptować propozycję Kataru, wówczas nie będącego członkiem FIP, w dniu, który nie odpowiadał specyfikacji konkursu ogłoszonego przez FIP i dotyczącego kraju, który wówczas wydawał się najbardziej dotknięty pod względem przez COVID-19, nie mówiąc już o nieprzestrzeganiu praw człowieka?

A zatem oczywiście Portugalia nie chce poprzeć zachowania FIP.

Z drugiej strony, Portugalska Federacja będzie uczestniczyć we wszystkich zawodach FIP, jeśli będzie przestrzegać statutu, a zawody będą rozgrywane w bezpiecznych krajach. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wziąć udział w World Veterans w USA i Juniors w Meksyku.

FPP: z przekonania

Portugalska Federacja padel nie ingeruje w stanowiska innych federacji dotyczące ich polityki krajowej.

Ale oczywiście, jeśli zdecydowaliśmy się nie brać udziału w tym świecie, mimo chęci uczestnictwa w partii, to jest to spowodowane naszą etyką i przekonaniami, które z pewnością są takie same jak większości federacji.

Po prostu postanowiliśmy nie odwracać wzroku, jakby nic się nie stało. 

To akt obywatelski. Bylibyśmy zachwyceni, gdyby dołączyli do nas inni, aby zacząć od nowa, zdrowo, z korzyścią dla wszystkich. 

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.