Szwedzkie firmy z branży nieruchomości dostrzegły prawdziwą gratkę biznesową przekształcając puste lokale w kluby padel !

Puste lokale szybko wypełniły się szaleństwem padel Szwedzki!

Pomieszczenia i budynki przemysłowe, linie montażowe: co je łączy? Dla niektórych są puste z powodu pandemii.

Z szumem generowanym przez wiele celebrytów, takich jak: Jacob de Geer, założyciel firmy Izettle, Marcus Ericsson, były kierowca Formuły 1, Måns Zelmerlöw, artysta, Jonas Björkman, były zawodowy tenisista i kapitan padel Szwedzki lub Zlatan Ibrahimovic, była gwiazda PSG i obecny AC Milan, the ocena popularności padel gwałtownie !

To przekonało niektórych inwestorów do przekształcenia tych niezajętych pokoi w kluby padel. Rutger Arnhults Klövern utworzył nawet spółkę zależną w ramach swojej grupy nieruchomości: Klövern Padel !

Niezwykle szybki sukces

Jakob Mörndal - kierownik ds. rozwoju w Klövern:

„Zaczęło się, ponieważ mieliśmy pusty pokój w Kista od czasu przeniesienia fabryki znaczków pocztowych. Wtedy po prostu pomyśleliśmy o wypełnieniu lokalizacji, ale także o dodaniu bardziej atrakcyjnej aktywności dla tego obszaru. Ponadto jesteśmy ważnymi właścicielami w Kista ”.

„Obecnie łazienki są często obłożone w 100%. padel".

ale Klövern jest również właściciel i konstruktor. Jakob Mörndal wyjaśnia:

„Widzę w tym wiele zalet. Oznacza to, że możemy przyjrzeć się innym typom lokali, aby z nich korzystać. Ale także, że możemy zaoferować wartość dodaną klientom Klövern ”.

Szwecja padel world padel tour

To przede wszystkim wielka rentowność sądów padel kto jest celem. Jakob Mörndal oświadcza:

„Tak, oczywiście, że to dobry interes”.

„Zależy to również od twojego poziomu: bardzo dobrze możesz mieć dużą automatyczną skrzynkę metalową w Szwecji bez personelu. Stawiamy się na nieco wyższym poziomie zarówno pod względem jakości lokalu, jak i personelu ”.

Le padel : łatwy i szybki zwrot z inwestycji!

Kluby padel są bardziej opłacalne niż inne konkurencyjne obiekty sportowe, co prowadzi inwestorów do szturmu pustych konstrukcji w celu postawienia torów.

jako padel rozgrywa się głównie w grach podwójnych, pola są badane przez 4 graczy, a naliczane ceny są koniecznie wyższe, co pozwala na szybszy zwrot z inwestycji.

Klövern zaciera ręce. Ale puste lokale są poszukiwane i dlatego są coraz rzadsze.

Jakob Mörndal mówi:

"Nie ma wielu lokali o wysokości dachu 10 metrów dostępnych w dobrze zlokalizowanych miejscach. Ten rynek jest teraz dość popularny ”.

„Nastąpi również nowy etap, wraz z budową nowych hal o godz padel, ale obliczenie rentowności jest trudniejsze ”.

Czy Szwecja dotrzyma kroku?

Czy Szwecja będzie w stanie nadążyć za tym tempem? Możemy zadać sobie to pytanie, wiedząc, że dziś ma ponad 500 teatrów. padel łącznie ponad 1500 utworów, zgodnie zSzwedzkie Stowarzyszenie padel.

Jakob Mörndal potwierdza:

„Skövde wkrótce będzie miało 50 teatrów / nieco ponad 50 000 mieszkańców, Zjawisko nasycenia zacznie więc być odczuwalne w niektórych małych miejscowościach. Ale na odwrót, na obszarach miejskich dużych miast rozwój jest spowolniony z powodu braku funkcjonalnych lokali i gruntów pod budowę nowych konstrukcji. ”

Klövern mimo wszystko wciąż się buduje i obecnie tworzy jeden z największych padel na świecie Mölndal, gdzie firma deweloperska przeprowadziła jedną z największych przeprowadzek w IV kwartale. Ośrodek Åbymässan o powierzchni 14 819 m² będzie miał nie mniej niż 26 kortów i zostanie otwarty w kwietniu. Planowane są również nowe obiekty w Västerås i Norrköping Klövern Padel w 2021.

Wiele innych szwedzkich firm przegląda domenę padel to wielka szansa na jak najlepsze wykorzystanie istniejącej ziemi. Unibail-Rodamco-Westfield wybudował nowy obiekt sportowy na dachu ul Westfield Mall of Scandinavia, który będzie obejmował 3 korty padel.

Ponadto jeden z przyszłych projektów Hufvudstaden będzie zlokalizowany w centrum de Sztokholm, będą miały sądy padel a także będzie na dachu parkingu Parkaden. Otwarcie dla tej instalacji 3 m² i 000 korty padel zaplanowane na kwiecień.

Źródło: oficjalna strona di.se

Sylvain Barnet

Sylvain Barnet, francuski szwajcarski scyzoryk i entuzjasta sportu. Geek z ostrym piórem, uwielbia, gdy plan wychodzi bez żadnych problemów. I zawsze gotowy do gry.