W programie na żywo FACE-A-FACE, Robin Haziza, nowy trener francuskiego zespołu kobiet w padlu, mówi w szczególności o swoim ostatnim spotkaniu.

  • Na swoim doświadczeniu jako gracz padel

Byłem jak większość, tenisistą, i to właśnie Nalé Grinda sprawił, że odkryłem tenis stołowy w domu, ponieważ jest jednym z tych uprzywilejowanych ludzi, którzy mają z nimi boisko. Zacząłem padel w tym samym czasie, co Jérémy Scatena i Laurent Bensadoun, zaczęliśmy grać trochę więcej każdego dnia. Grałem coraz więcej, dopóki nie pojechałem odkryć ten sport w Hiszpanii, robiąc kilka weekendów tu i tam. Nadchodzą rezultaty, więc postanowiłem, że to moje życie.

W erze FFT byliśmy podwójnym mistrzem Francji ze Scatem. Dziś myślę, że jestem jednym z najlepszych 5-6 francuskich graczy.

  • Na temat powstrzymywania i szkolenia

Wszyscy przechodzimy trudny okres, chciałbym skorzystać z okazji, by przekazać moje pełne wsparcie wszystkim osobom zamkniętym w swoich domach. Najważniejsze jest zdrowie, krewni, przyjaciele. Jeśli chodzi o dobre samopoczucie, mam szansę dzielić mieszkanie z najlepszym sportowcem. Dokładamy wszelkich starań, aby trenować w salonie, na parkingach, w garażach, nawet jeśli w Hiszpanii uwięzienie jest znacznie bardziej rygorystyczne niż we Francji. Jedzimy dobrze, czytamy, oglądamy seriale, ale najważniejsze jest to, że wszyscy są zdrowi, a reszta oczywiście podąży za nimi.

  • O cechach wymaganych do bycia trenerem

Znajomość padla i życie w nim to ważne warunki. Jest praca w konkurencji, ale także praca przez cały rok, dogłębnie. Opanowanie dyscypliny wydaje mi się niezbędne. FFT opiera się głównie na entuzjastach padla.

  • Na swoim poprzedniku: Patricku Fouquet

Ocena Patricka mówi sama za siebie, jest doskonała, powiedziałem mu również o tym. Nie jest już trenerem, powody nie należą do mnie, są specyficzne dla FFT. Wiem, że po trzyletnim cyklu może zaistnieć niewielka potrzeba zmian, która nie wpłynie negatywnie na jego pochodzenie, wyniki i cechy. Widzę to jako przekazanie, jestem na miejscu i dołożę wszelkich starań, aby dopasować się lub zrobić lepiej niż jego rekord.

  • Po odejściu filaru zespołu France Hommes

Przez ostatnie dwa lata osiągnęliśmy wyjątkowe wyniki. Wspólny występ z chłopcami był świetny. Mój indywidualny występ nie był tak dobry, żeby być przejrzystym, przez ostatnie dwa lata nie grałem zbyt dobrze jako gracz, dałem wszystko, ale nie bawiłem się dobrze.

Zawsze chciałem trenować drużynę kobiet. Wolę odejść jako filar, niż zostać wyrzuconym, ponieważ nie jestem wystarczająco dobry. Wibrowałem dla francuskiej drużyny męskiej, zostawiam dobrą notatkę, zwłaszcza, że ​​mam aprobatę Alexis Salles.

Szukam szczęścia, ważne jest, aby słuchać tego, co może nas otworzyć, zmiana kierunku była jedną z rzeczy, które mnie motywowały. Mam szczęście, że mogłem połączyć tę rolę gracza na torze WPT i na torze francuskim, a także moją rolę trenera. Adrien zgodził się i zachęcił mnie do zostania trenerem, wiedząc oczywiście, że dam mu wszystko.

W tym roku mam dwie misje:

1 / Będąc bardzo silnym na boisku z Adrienem, będąc najlepszym możliwym partnerem

2 / Opiekuj się dziewczynami i spraw, by były jeszcze silniejsze

  • W swojej misji jako trener

Zdecydowana większość dziewcząt podniosła moje imię, gdy zapytano, czy Patrick nie powinien zostać ponownie powołany. To sprawia, że ​​chcesz z nimi współpracować, odkąd mnie wybrali, teraz dam im pewność siebie, pracując razem dla wspaniałych rezultatów.

Mam bardzo wysokie cele. Mamy bardzo udany zespół kobiet, w którym dużo dziewczyn gra w WPT. Znalazłem także zmotywowane dziewczyny z 25-30 najlepszych dziewcząt, które chcą trochę popchnąć pozostałych w celu zintegrowania francuskiego zespołu.

Moim celem jest na krótką metę: występować i załadować do wagonu maksimum dziewcząt, aby francuska kobieta padel stała się jeszcze bardziej konkurencyjna i zaangażowana była większa liczba graczy.

Ci, którzy wykażą zaangażowanie i silną ambicję, w miarę możliwości, dla tych, którzy mają pracę, dam im swój czas, to oczywiste.

  • Gracze grający na torze profesjonalnym

W grupie francuskiego zespołu są tacy, którzy są stypendystami FFT, aby pomóc im w przygodzie WPT. Aby wziąć udział, muszą rozegrać przynajmniej trzy turnieje we Francji.

Są ambasadorami francuskiego padla kobiet, więc musimy je zobaczyć na francuskich turniejach. Ale nie będziemy kłamać, jeśli będą musieli dokonać wyboru między turniejem na torze francuskim a turniejem WPT, pierwszeństwo będzie miało obwód profesjonalny.

  • O nauczaniu Padela we Francji

Wykonuje się podstawową pracę, aby przynieść wykształcenie, dyplom, aby upewnić się, że istnieje francuska szkoła Padel, która może się rozwijać.

Jeśli porównamy padel dwanaście lat temu i dzisiejszy padel, zobaczymy, że nastąpiła bardzo silna ewolucja, pod względem liczby terenów, zawodów młodzieżowych… Wszystko to jest długim procesem. Istnieje prawdziwe pragnienie poprawy.

Znajdź + / Niegrzeczne pytania / WEWNĄTRZ w podcastie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=cEfhJr6iSlc&t=2825s

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!