Salazar i Triay wygrywają WPT La Rioja Open

Finały kl World Padel Tour Rioja Open wydało swój werdykt zeszłej nocy. Wśród pań zwycięstwo odniosła światowa para nr 2, Alejandra Salazar i Gemma Triay.

Faworytki zostały jednak zdetronizowane przez Martę Ortegę i Beę Gonzalez, którym się to udało wyeliminowany w połowie rozstawiony 1, Josemaria / Sanchez. Przed argentyńską publicznością obaj Hiszpanie wygrali nawet pierwszego seta po zapierającym dech w piersiach tie-breaku, po lob, którego Gemma nie zagrała, sądząc, że dotknęła szyby.

Jednak od początku drugiego seta ci, którzy zakończyli rok 2022 na szczycie światowej hierarchii, ponownie ruszyli, uzyskując przerwę na wejście. Przy stanie 2:0 myśleliśmy, że dobrze zaczęli, ale para Ortega / Gonzalez podwyższyła wynik (2:2). Dla Triaya i Salazara konieczne było ponowne uderzenie, aby powtórzyć przerwę i wygrać drugą rundę 6/4.

Od tego momentu skończyły się nadzieje tych, którzy przegrali dziewięć z jedenastu ostatnich konfrontacji obu drużyn: popełniając kolejne błędy, Ortega i Gonzalez ustąpili i nie zdołali już przejąć mechaniki przeciwnika w 3. secie.

Faworyci Triay i Salazar wygrywają 6/7 6/4 6/1 i zdobywają cenne punkty, aby odzyskać prowadzenie z wielkimi rywalami Josemarią / Sanchezem.