Claudia Fernandez zdobywa pierwszy tytuł zawodowy w swojej karierze w Chile. Po trzykrotnych porażkach w finale Madrylenianin stał się w wieku 18 lat, 3 miesięcy i 4 dni najmłodszą zawodniczką, która wygrała turniej na tym poziomie, wymazując z książek Beę Gonzalez (18 lat, 7 miesięcy i 27 dni). dokumentacja.

Okazja była zbyt dobra, żeby z niej nie skorzystać! W turnieju pełnym niespodzianek wśród pań Claudia Fernandez i Gemma Triay (TS3) znalazły w finale weteranki Patty Llaguno i Lucię Sainz (TS8), w spotkanie, które na papierze wydawało się niezrównoważone. Rzeczywiście, w pięciu konfrontacjach Patty i Lucia były w stanie odebrać Gemmie i Claudii tylko jeden zestaw…

A początek meczu wyraźnie pokazał wyższość rozstawionej trójki, która wyszła sama na prowadzenie i przejęła kontrolę zjadliwym 3/6.

Ale z tyłu weterani pokazali, że nie bez powodu obaj byli numerem 1 na świecie. Wkładając w walkę całe swoje siły, w drugim secie udało im się prowadzić 4 do 2 gemów, a w finale wydawało się, że wreszcie mogą marzyć. Ale z tyłu para 100% Bullpadel wszedł na wyższy bieg, łącząc 4 kolejne gry, aby zdobyć swój pierwszy tytuł.

Tą koronacją Gemma, która zagrała z Claudią swój czwarty finał w tym roku, potwierdza, że ​​słusznie postawiła na tę młodą zawodniczkę. Zadowolona z powrotu do sukcesu Minorkanka nie cofnęła się od przyjemności w udzielonym na koniec meczu wywiadzie: „Claudia i ja poczuliśmy bardzo silną więź od pierwszego dnia. Wyniki przyszły szybko, a Claudia znakomicie poradziła sobie z nerwami i napięciem. Ze swojej strony muszę nauczyć się doceniać zwycięstwo w turnieju. Kiedy jesteś przyzwyczajony do wygrywania, nie przywiązujesz do tego większej wagi, ale kiedy nie wygrywasz, zdajesz sobie sprawę, jakie to trudne!”

Hiszpanie będą starali się potwierdzić w Bordeaux, gdzie podążają nieobecność Josemarii / Sancheza, znajdą się w drugim składzie, aby niemal zagwarantować sobie miejsce w finale?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !