W wielu krajach, takich jak Francja, można uczyć padla jako nauczyciela tenisa, ale czy jest to możliwe, o ile masz umiejętności?

Z pewnością padel to sport rakietowy z żółtą piłką, która wydaje się tak podobna do tenisa! Ale kiedy wchodzisz na boisko do padla z doświadczonymi graczami, stajesz się świadomy wszystkich subtelności, które na początku są ledwo widoczne!

To trochę tak, jak porównanie windsurfingu z kitesurfingiem… oczywiście wiedza o tym, jak grać w tenisa, daje wiele korzyści w szybszym dotarciu do padla, ale może to również powodować problemy! Nie zawsze jest łatwo zmniejszyć swoje główne przygotowania do tenisa, zignorować swój zły refleks, aby chcieć grać na otwartej przestrzeni, silnej lub nawet z woleja, gdy jesteś za białą linią!

Aby stworzyć związek między tymi dwoma czynnościami, a tym samym móc uczyć padla w odpowiedni sposób, trener będzie musiał dostosować różne treści:

Jako gracz:

  1. Naucz się dostosowywać własne gesty tenisowe poprzez konkretne techniczne lekcje padla.
  2. Odpowiedni obszar gry, aby lepiej zrozumieć strategie, które mają być wdrożone i potrzebę dostosowania swojej techniki poprzez mecze z doświadczonymi lokalnymi graczami.

Jako trener:

  1. Zasymiluj chronologię uczenia się poprzez doświadczenia doświadczonych trenerów.
  2. Zbuduj repertuar ważnych ćwiczeń zgodnie z sytuacjami i profilami zainteresowanych zawodników dzięki obserwacji i uczestnictwu w nadzorowaniu treningu na wszystkich poziomach i w każdym wieku w szkole hiszpańskiej jako asystent '' trener języka francuskiego lub anglojęzycznego.

Jako moderator i koordynator szkoły Padel:

  1. Zwróć uwagę na wszystkie pomysły na zabawne zajęcia i zarządzanie konkursami odpowiednie dla różnych typów publiczności

OSS, który chce pomóc Padel w rozwoju międzynarodowym, oferuje spersonalizowane szkolenia o każdej porze roku.

Poniższy program typu modułowego ma na celu dać trenerom możliwość zorientowania się w zakresie ich szkolenia zgodnie z ich potrzebami i aspektami, które wydają im się priorytetowe w czasie ich stażu w Barcelonie!

  • 8h lekcji indywidualnych
  • 8h gry
  • 15:XNUMX Asystent trenera
  • 5h spersonalizowanych sesji teoretycznych według potrzeb trenera

więcej informacji:

Isabelle VANNIER BE 2 nauczycielka gry w tenisa i padel, która mieszkała w USA i emigrowała do Hiszpanii przez ponad 10 lat, organizuje kursy sportowe i językowe w Barcelonie poprzez swoją strukturę OuiSportSpirit - www.ossbarcelone.com, a zwłaszcza w świecie Padel i tenis za pośrednictwem działu OSSTP - www.padelbarcelone.com. Czekamy na Ciebie wkrótce!