StarVie, wiodąca marka na świecie padel, otwórzcie swoje drzwi. Odkryj jego historia, dlaczego? nazwy rakiet śnieżnych a także anegdoty odkryte przez Stéphane Penso.

Prawie 20 lat rzemiosła

StarVie to hiszpańska marka stworzona w 2002 roku, dedykowana wyłącznie produkcji i promocji sprzętu dla padel. Po kilku latach w Barcelonie firma kierowana przez Jorge Gómeza de la Vega
przeniósł się do Azuqueca de Henares w północno-wschodniej części Madrytu. Ona tam zbudowała fabryka, w której produkuje 100% rakiet śnieżnych przy użyciu tylko najlepszych dostępnych materiałów, w ramach wydajnego procesu rzemieślniczego, nadającego paleniu wysoką charakterystykę i trwałość.

Proces produkcji palas StarVie!

Najlepsze materiały

Jednym z najlepszych przykładów jest użycie wysokiej jakości i bardzo mocnych laminowanych włókien węglowych, które są klejone, w przeciwieństwie do wstępnie klejonego papieru węglowego, który ma wyższy współczynnik zrywania. Ta jakość skutkuje bardzo niskim odsetkiem zwrotów do fabryki.

Dostawcy włókien węglowych Toray i TeijinCarbon (z procesem Tenax) uznani na całym świecie za swoją wiedzę fachową, są dwoma głównymi dostawcami StarVie. W efekcie każdemu splotowi towarzyszy karta techniczna, która definiuje każdy aspekt zachowania: zdolność rozciągania, powrót do pierwotnego kształtu po uderzeniu oraz gęstość. Wszystko jest mierzone do perfekcji i w najdrobniejszych szczegółach.

Udział, jaki mamy w badaniach, rozwoju i innowacjach, jest jednym z czynników wyróżniających StarVie na tle konkurencji.

Nasze główne cele skupiają się na ciągłym i proaktywnym badaniu nowych technologii i nowych materiałów, przy jednoczesnym doskonaleniu procesu produkcyjnego używanego do produkcji naszych rakiet.

Nasze pałace są żywym przykładem innowacyjności, kreatywności i technologii. Pasję czynimy naszą pracą, wyjaśnione Jorge Gomez de la Vega

głowa w gwiazdach

W 2021 każda nazwa modeli StarVie jest ściśle związana z terminami naukowymi, legendami/mitami i wszechświatem (jak gwiazda w słynnym logo).

  • L'Aquila Przestrzeń to konstelacja na równiku niebieskim. Jego łacińska nazwa oznacza „orzeł” i reprezentuje ptaka, który niósł gniew Zeusa / Jowisza w mitologii grecko-rzymskiej. W mitologii hinduskiej są to trzy najbardziej oczywiste gwiazdy konstelacji.
  • Fioletowa gwiazda rakiety Drony Galaxy odnosi się do obserwacji obiektów niebieskich odpowiadających ultrafioletowi, czyli promieniowaniu elektromagnetycznemu. Ponieważ światło jest pochłaniane przez atmosferę ziemską, obserwacje tych długości fal są zatem prowadzone z górnych warstw atmosfery lub z kosmosu.
  • HD 209458 b, zwany również Ozyrys nieformalnie jest to planeta, jedyna znana do tej pory, krążąca wokół gwiazdy HD 209458, położona 154 lata świetlne od Słońca, w konstelacji Pegaza. Basalto Ozyrys dlatego reprezentuje fale świetlne generowane przez gwiazdę o tej nazwie, a bazalt jest najliczniejszą skałą erupcyjną w skorupie ziemskiej. Ozyrys jest także bogiem egipskiego panteonu, wynalazcą rolnictwa i religii.
  • Klasyka Metheora ma proste elementy graficzne, ale o metalicznym złotym kolorze, przywodzącym na myśl wchodzące do atmosfery roztopione meteoryty.
  • o Raptor autorstwa Franco Stupaczuka, przypomina idealne połączenie mocy i bezinteresowności dinozaura (ale Raptor to także rakietowy system napędowy do lotu w kosmos).
  • La Tryton to księżyc krążący wokół Neptuna. Propozycja misji o nazwie Trident (trójząb jest przymocowany do ramy palas Triton) została przedłożona NASA w celu zbadania tej gwiazdy z zagadkową charakterystyką.
  • La Kepler Titanii ma wiele źródeł. Pierwsza, Titania, jest największym satelitą Urana.
    Drugi, Kepler, to hołd dla naukowca i astronoma Johannesa Keplera (w astronomii prawa Keplera opisują główne właściwości ruchu planet wokół Słońca). I wreszcie misja Kepler, nazwa nadana teleskopowi kosmicznemu. Jego głównym zadaniem było zbadanie 150.000 XNUMX gwiazd znajdujących się w konstelacji Łabędzia w poszukiwaniu krążących wokół nich egzoplanet.
  • Wreszcie Krakena Pro, inspirowany fantastycznym stworzeniem ze średniowiecznych legend skandynawskich.

StarVie, marka wysokiej klasy palas, ręcznie robionych, gdzie wszystkie szczegóły są badane, analizowane, ulepszane dla dobra tych, którzy je chwytają.

Znajdź wkrótce test Raptor i Triton Pro

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.