Stéphane Penso Załóż togę naukowca, aby przetestować antywibratory ShockOut: artykuł, który powinien zainteresować osoby cierpiące na ból łokcia.

Dziś głównym wyzwaniem dla gracza padel chroni łokieć i ramię przed urazami.

Palas z padelOprócz tego, że są cięższe od rakiet do tenisa, squasha czy badmintona, są również te rakiety, które emitują najwięcej wibracji (z wyłączeniem peloty baskijskiej). Firma ShockOut od wielu lat bada tę kwestię, dzięki czemu jest w stanie udoskonalić i ulepszyć całą gamę innowacyjnych produktów.

Wyższa Szkoła Techniczna Inżynierów Przemysłowych Politechniki w Madrycie przeprowadziła badanie dotyczące funkcjonalności amortyzatorów ShockOut. Doszła do wniosku, że opatentowane przez firmę amortyzatory mają „realne zastosowanie jako element antywibracyjny”.

A co to było za badanie? (Uważaj, to bardzo techniczne!)

Otóż ​​dzięki pełnej analizie testów dynamicznych odpowiedzi oscylacyjnej ram, z tłumikami i bez nich, uzyskano wyniki FRF (Frequency Response Function).

Na podstawie tej obserwacji przeanalizowano modułowość częstotliwości, integrując ważenie i analizę w oktawach określonych w normie UNE-EN-ISO 5349.Zmierzone wibracje mechaniczne i ocena narażenia ludzi na wibracje przenoszone przez ręce ””(Kwiecień 2002).

W czasie badania używano zarówno twardych, jak i miękkich gum gumowych. Po testach dynamicznych różnych modeli zaobserwowano, że wszystkie palas wibrowały, co jest normalne, biorąc pod uwagę, że ramy są „odkształcalnymi bryłami”. Z kolei zarejestrowano zachowanie dynamiczne i dokonano analizy porównawczej poziomu drgań po zastosowaniu urządzeń antywibracyjnych. W tym celu zinterpretowano otrzymane w badaniach funkcje odpowiedzi częstotliwościowej (FRF), które potwierdzają zasadniczą użyteczność tych „tłumików”.

Różne porównania wykazały, że gdy amortyzatory są wbudowane w otwory, poziom przyspieszenia drgań w uchwycie jest zmniejszony, a w konsekwencji szkodliwe skutki wspomnianych wibracji. Porównanie jest zatem oczywiste; poziom drgań emitowanych przez łopatki z i bez antywibratorów ShockOut oraz uzyskane wyniki wykazały, że we wszystkich przypadkach przyspieszenie modularne (RMS) jest znacznie niższe, gdy uwzględnione są wstrząsy.

Jakie są zalety tych środków antywibracyjnych?

Zaintrygowani zaletami tego nowego systemu chcieliśmy dowiedzieć się więcej, a od ShockOut ujawniliśmy niektóre z jego głównych funkcji:

  • Redukcja wibracji: dzięki temu unikalnemu systemowi firma zapewnia redukcję oscylacji do 92%!
  • Optymalizacja : amortyzatory pozwalają na zmianę wyważenia pala. Używając ich na górze rakiety, mogą wpływać na jej działanie, a tym samym zyskać moc lub mieć większą kontrolę, jeśli są ustawione w kierunku trzonu. Mogą również oprawić słodki punkt, aby go zwiększyć, lub umieścić w rogach, aby powierzchnia uderzenia nabrała większego napięcia.
  • Komfort: znaczną poprawę uderzeń widać, gdy amortyzatory są zamontowane na łopatce, zwłaszcza gdy są umieszczone w górnej części (siła / gwałtowność). W takim przypadku nie tylko zauważymy, że wibracje zanikają, ale także poprawiają się doznania.
  • Solidność : włożone amortyzatory są niezniszczalne. Zrównoważony zakup, który można przetransponować przy każdej zmianie pala.
  • Synergia : pozwalają ostrzu nabrać ciała, czyniąc je bardziej solidnym. Amortyzatory o cylindrycznym kształcie, umieszczone po obu stronach, sprawiają, że ostrze jest ulepszone strukturalnie, jest bardziej wytrzymałe, dzięki czemu pęknięcia i pęknięcia pojawiają się dłużej.
  • personalizacja : są sprzedawane w różnych kolorach. Dlatego możesz wybrać najlepszą kombinację, która będzie najlepiej pasować do kosmetyków Twojej oprawki.

Zrób miejsce na praktykę

Teraz, gdy wszystkie te elementy techniczne są dostępne, co z użytkowaniem?

Konfiguracja jest dziecinnie prosta. 99% palasów o profilu 38 mm nie będzie problemu z kompatybilnością, zarówno pod względem głębokości, jak i średnicy otworu, ponieważ ShockOut jest wykonany z plastycznego materiału, który idealnie dopasowuje się do kształtów.

Wystarczy włożyć do otworów 4 „gadżety”, obrócić rakietę i postępować w ten sam sposób (w miejscu) po drugiej stronie. Aby je wyjąć, niezbędny będzie kilof (gitarzyści docenią dołączony do zestawu), aby umożliwić odłączenie bez ryzyka degradacji.

Najpierw umieściłem ShockOut w górnej części Babolat Techniczny Viper, skoncentrowana na mocy pala w kształcie diamentu!

Babolat techniczne antywibratory viper

Wynik jest absolutnie jasny!

Nie zaobserwowano więcej wibracji (na punto dulce) i znacznie poprawiony komfort gry. Dodatkowo zwiększyłem swoją siłę uderzenia, dodając te mile widziane kilka gramów!

Następnie umieściłem antywibratory na dole Counter Viper i rzeczywiście kontrola została znacznie poprawiona, jednocześnie wyraźnie wyciszając złe oscylacje. Jeśli nie chcesz zmieniać skali swojej pali, nadal możesz zdecydować się na „inteligentny” podział 50/50, ale nie jest to zalecane przez fabrykę.

Babolat Antywibratory Counter Viper

Wnioski

To niezbędny produkt dla tych, którzy chcą chronić swoje stawy i zadbać o więzadła.

Dzięki tej innowacji będziesz grać bardziej zrelaksowany, nie przejmując się bólem podczas gry, a zwłaszcza bólem po meczu. Ponadto możesz zmienić zachowanie twojego pala wpływając na strategiczne rozmieszczenie tłumików zgodnie z pożądanym stylem gry.

Babolat antywibratory techniczne viper

Korzystasz z uznanego know-how firmy ShockOut, która otoczyła się najlepszymi badaczami w celu uzyskania precyzyjnych danych naukowych o niezaprzeczalnych i przekonujących wynikach.

+

Niekwestionowana wydajność
niezniszczalny
Cena (14,95 €)

Le -

Adaptacja konieczna do zmiany równowagi

 

Dzięki Julienowi i Manu za francuski Padel Sklep za umożliwienie mi przeprowadzenia tej oceny.

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.