Nasz ekspert Stéphane Pense testuje i analizuje zupełnie nowy Dunlop PFW Extreme, buty padel pełne patentów!

Stephane Penso Dunlop PFW Extreme

Dunlop, historyczna marka

Dunlop, to ponad 100 lat miłości do tej gry, jednej z historycznych marek tenisa, squasha i padel. Ta firma specjalizująca się w gumie, pneumatyce i absorpcji we wszystkich jej formach wszelkiego rodzaju uderzeń, nie mogła przejść przez projekt obuwia, który obejmowałby wszystkie zgłoszone przez wiele lat patenty.

Bardzo udany wizualnie, dwukolorowy niebiesko-biały, ma matę w delikatnych pastelowych odcieniach, która będzie pasować do prawie wszystkich sportowych stylizacji.

Maksymalna technologia

Technologie używane przez Dunlop do projektowania tego produktu są następujące:

  • CUSHTEC dla amortyzacji i zwiększonego komfortu
  • LOCKTEC dla wysokiej stabilności i wytrzymałości
  • DRAGTEC dla trwałości podczas ślizgu na korcie
  • SHIELDTEC dla optymalnej elastyczności i komfortu

Gumka Exomotion podeszwy zapewnia właściwości antypoślizgowe i wyjątkową wytrzymałość, natomiast technologia Cushtec pozwala na amortyzację w najwyższym komforcie. Te Dunlop PFW Extreme oferują doskonałą dynamikę i dobre osiągi. Konserwacja jest fantastyczna, a użyte materiały wydają się być doskonałej jakości.

Z czasem zobaczymy dobry opór, ale nie martwię się tym Dunlop która jest marką, która od stuleci udowadnia jakość swoich osiągnięć. Dzięki skutecznemu podparciu stopy, zewnętrzne podparcie jest wzmacniane podczas ruchów bocznych na torze. Dzięki wysokiej jakości podeszwie zewnętrznej i wzmocnieniom w przedniej części i śródstopiu, te buty maksymalizują przyczepność i wytrzymałość na zużycie.

Jeśli chodzi o amortyzację, mile zaskoczył mnie brak złych fal, które po kilku długich minutach gry generalnie podnoszą się w dolnej części naszego szkieletu (kostki, rzepki i kość krzyżowa). Technologie zaprezentowane przez Dunlopa zwiększają również siłę zacisku na podbiciu, aby zapewnić maksymalną stabilność i wsparcie.

Niezwykle wentylowane, pozwalały moim stopom pozostać chłodnymi i suchymi nawet po 3 godzinach gry! Jedynym minusem zaobserwowanym podczas tego testu jest waga tych butów. Zważone po 480 gramów każdy, to około 140 gramów więcej niż moje Babolat odniesienie (336gr).

Wnioski

Ciężki, ale niesamowicie wygodny, z niezawodną stabilnością, a przede wszystkim z niezwykłą przyczepnością Dunlop PFW Extreme w eleganckich kolorach zachwyci większość graczy, którzy zdecydują się zainwestować w produkt wysokiej jakości przy ul niższy koszt.

To jest kwestia, o której jeszcze nie mówiłem. Wlać około 65 €, skorzystasz z buta technicznego wyprodukowanego przez stuletnią firmę, będącego wynikiem zaawansowanych badań i pewnej trwałości. Bez wątpienia jeden z bestsellerów 2021 roku!