Juan Tello et Fernando Belasteguin (TS1) wyszedł z meczu pułapka stojąca przed bardzo zaskakującą parą Juanlu Esbri / Javi Rico. Mecz, który z łatwością mógł zakończyć się przeciwko nim…

Po zwycięstwie kleszczyków Bela i „El Gato” powrócili do tego meczu na naszym mikrofonie.

Podsumowanie meczu

Tello: "W pierwszym secie trochę wczuliśmy się w ich grę, szczególnie w grze Javiego Rico, który jest nieco bardziej cierpliwy. Mieliśmy szczęście, że mieliśmy doświadczenie Beli. To doświadczenie pozwoliło nam trochę się poprowadzić. To pozwoliło nam przystąpić do walki.

Przede wszystkim myślę, że zawsze wierzyliśmy, że możemy dokonać przełamania, że ​​jeśli będziemy mieli na tyle intensywności, aby to zrobić, możemy wygrać mecz. Cieszę się, że udało nam się być na tym poziomie, że mogliśmy się trochę lepiej dostosować. Wrażenia są tutaj bardzo dobre. Zobaczymy, czy jutro będziemy w stanie ponownie wygrać."

Bela: "Ja też jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się przełożyć ten mecz na naszą korzyść. Zaczęliśmy grać nie czując się zbyt komfortowo. Popełniałem błędy, nie grałem tak, jak powinienem. Udało nam się jednak odnaleźć nasz rytm i wykorzystać okazje. Kiedy musieliśmy dokończyć drugiego seta, Chyba nie zagrałem zbyt dobrze… ale potem zagraliśmy dobrze przy wyniku 5:4. Później mogliśmy lepiej cieszyć się meczem na początku trzeciej tercji. To na nich bardzo wpłynęło, bo zdobyliśmy 12 punktów z rzędu w pierwszych trzech meczach. Dla nas to trochę uwolniło i pozwoliło nam spróbować jeszcze trochę i udało nam się utrzymać tę przerwę z wyprzedzeniem. Ostatecznie udało nam się zakończyć ten mecz, który był bardzo skomplikowany".

Wątpliwości podczas meczu?

Tello: "Nigdy nie myśleliśmy, że w końcu przegramy…"

Bela: "W dniu, w którym to powiem, nigdy więcej nie wejdę na tor".

Półfinał z Ruizem/Gonzalezem

Tello: "Jutrzejszy mecz będzie trudny, jak wszystkie, które do tej pory rozegraliśmy. To będzie bardzo ciekawe starcie. Mają styl gry trochę podobny do naszego, ale z odwróconymi pozycjami. Mamy nadzieję, że podołam zadaniu i wyjdziemy ze zwycięstwa".

Le ostrzeżenie przez Juanlu

Bela: "Myślę, że w pewnym momencie sędziowie muszą zrozumieć pewne momenty gry. Dawanie ostrzeżenia za trochę mocne uderzenie piłki w szybę, dla mnie nie ma sensu, nie okazał nikomu braku szacunku. Kiedy uderzysz rakietą w szybę, ok, ale dla mnie, są chwile, kiedy powinieneś móc postawić się na miejscu gracza który właśnie biegł przez dwie godziny. Gdyby naprawdę nie zabrakło szacunku, myślę, że powinniśmy wykazać się nieco większą elastycznością… Ale hej, sędziowie się uczą i my musimy zrobić to samo.

Starcie ze społeczeństwem

Bela "Nie mówię tego do francuskiej publiczności, ale do człowieka, który tak jak my mówił po hiszpańsku. Powiedział, że w pewnym momencie 30. gema pierwszego seta „zamknij się” czy coś takiego. Kiedy to krzyknął, spojrzałem na niego i zapytałem, co się stało, dlaczego tak powiedział, nikt nic nie powiedział. Nie możemy zapominać, że oni przychodzą na przedstawienie, że pracujemy… Szanujemy społeczeństwo i chcemy, aby oni również szanowali nas. Dlatego bardzo krytykuję, gdy uważam, że brakuje nam szacunku. Będę walczyć za każdym razem, gdy coś takiego się stanie, aby to się więcej nie powtórzyło.".

Aby obejrzeć wideo w całości kliknij tutaj:

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.