Benjamin Tison i Victor Mena, rozstawieni z numerem 2 w FIP GOLD Dubai, utrzymali swoją pozycję w tym ćwierćfinale, w którym byli faworytami przeciwko Henrique Barbosa i Facundo Dominguezowi.

Francusko-hiszpańska para nie zagrała najlepiej padel Dzisiaj. Podobnie jak pod koniec pierwszego seta, doszło do wymiany uprzejmości z Victorem Meną, czasem ze spuszczoną głową, oraz z jeszcze hojniejszym Henrique Barbosą.

W drugim secie przełamanie wejściowe pary hiszpańsko-portugalskiej. Ale Tison / Mena przerwał krok. Gra jest zbalansowana. Pociski są żywe. Tison / Mena oferuje dwa punkty meczowe na serwisie przeciwnika. Ale Facundo / Barbosa zdołali podnieść wynik.

Kierunek tie-breaka, który Mena / Tison zarządza lepiej. Ostateczne zwycięstwo 6/2 7/6 (5).

Sergio Icardo i Javier Lopez Garcia, strzelcy Adriena Maigreta i Jérôme'a Petersa, musieli poddać się w ćwierćfinale przeciwko rozstawionemu 5, Ortega / Marti, w 3. secie. Ci drudzy będą kolejnymi przeciwnikami Mena/Tison.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.