Wyspy są oczywiście częścią Francji i dlatego logicznie uczestniczą w programie tego Tour de France. Reunion i Korsyka oferują padel i musisz o tym wiedzieć.

Padel jest eksportowany do coraz większej liczby krajów, a wyspy nie są zapominane przez ten rozwój. Terytorium Francji jest tak duże, jak rozległe, a niektóre jego wyspy również korzystają z jazdy na padlu.

La Korsyka ta znana wyspa z widokiem na wybrzeże Marsylii jest idealnym miejscem na wakacje. Plaże, wędrówki i szlaki gastronomiczne oczarowują odwiedzających. Morze, wieś lub góry, wszystko tam jest. Poddano jej kilka sporów dotyczących tego, czy powinna być niezależna, czy nie. Od 1736 do 1740 r. Udało mu się zostać Królestwem Korsyki, a następnie królestwem Francji w 1769 r. Wyspa o bogatej historii, która rozpoczęła się od czasów prehistorycznych, przechodząc przez Etrusków, a następnie Greków, Rzymian, Włosi w Pizie, sami Korsykanie przed ukończeniem francuskiego.

La Réunion znajduje się na Oceanie Indyjskim. Niedaleko Madagaskaru i Mauritiusa jest częścią archipelagu Mascareignes. Ta wyspa jest zamieszkana dopiero od XVII wieku. Miejsce przejścia dla Indii, Francuzi osiedlili się tam dla kultury kawy, a następnie trzciny cukrowej. Dziś wyspa jest silnie zwrócona na turystykę, ponieważ jej krajobrazy są wyjątkowe na świecie, ukształtowane przez aktywność wulkaniczną jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na planecie, Piton de la Fournaise. Liczne wędrówki, zwłaszcza w kierunku szczytu, Piton des Neiges lub aktywności na plaży są idealnym koktajlem na niezapomniane wakacje.

Na tych dwóch wyspach 3 kluby oferują nasz sport na 5 torach. Jeśli jakiekolwiek kontakty nie pojawią się na tej liście, prosimy o kontakt pod adresem contact@padelmagazine.fr.

  • Ajaccio oferuje padel w klubie AS Milelli. Klub tenisowy, ale także klub padel z 1 bieżnią na świeżym powietrzu.

Kontakt : 04 95 23 23 44. Więcej informacji ici.

  • Padel Club de la Réunion lub pod inną nazwą Ekwalis, znajduje się na północy wyspy. Ten klub sportowy oferuje tenis stołowy z 2 torami na świeżym powietrzu.

Kontakt : +262 262 91 09 16. Więcej informacji ici.

  • 4Padel, sieć klubów Padel znajduje się na południu wyspy Reunion. Ten klub oferuje 2 pół-kryte ścieżki do padla.

Kontakt : +262 692 97 02 22. Więcej informacji ici.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.