Możesz tego nie wiedzieć, ale co tydzień we Francji odbywa się prawie 100 turniejów padel są organizowane, a roczna suma flirtuje z 5000! Dość powiedzieć, że turnieje to jedne z najważniejszych wydarzeń w uprawianiu tego sportu, które wyznaczają weekendy tysięcy entuzjastów.

Dlatego nie dziwi nas ilość uczestników nasza ankieta turniejowa : rzeczywiście, 230 z Was odpowiedziało na nasze pytania, za co serdecznie im dziękujemy.

 88% mężczyzn.- Gdyby panie w dużej mierze wyraziły swoją opinię na temat turniejów w nasza poprzednia ankieta, tym razem wypowiadają się głównie panowie: blisko 88% uzyskanych odpowiedzi to mężczyźni, a 12% kobiety. Proporcja zbliżona do tej spotykanej w turniejach, bardzo (zbyt?) głównie męska.

 Bywalcy turniejów.- Nic dziwnego, że nasi respondenci wiedzą, o czym mówią. Podczas gdy 108 (47,2%) z nich gra mniej niż 10 turniejów rocznie, 86 (37,6%) gra między 10 a 20, a 27 (11,8%) gra między 20 a 40. A 6 najbardziej namiętnych rywalizuje nawet w ponad 40 ! Tutaj jesteśmy coraz bliżej rekordy frekwencji z prawie 70 turniejów zasługa kilku szalonych ludzi padel

 Ile meczy? Au padel, turnieje, w których grasz tylko w jedną grę i odchodzisz, to nie istnieje. Zgodnie z ustaleniami wg Przewodnik po zawodach FFT, „w przypadku turniejów i mistrzostw tylko w parach, niezależnie od wybranej formuły sportowej, każdej parze należy zaoferować minimum 3 mecze”. Nawet jeśli przegrasz w pierwszej rundzie, mecze klasyfikacyjne pozwolą ci nadrobić zaległości i dobrze się bawić: masz zatem kilka okazji, by nie wyjść sfrustrowanym...

Ale trzy części to za mało dla wszystkich. Na pytanie „ile meczów powinien oferować turniej?” tylko 15% z was odpowiedziało na trzy. Nie wchodząc w szczegóły formatów gry, jasne jest, że rozegranie trzech meczów zestawami po 4 gemy (format C) lub jednym zestawem 9 gemów (format D) to nie to samo, co rozegranie co najmniej dwóch „prawdziwych” setów i świetna decydująca gra.

Biorąc to pod uwagę, liczba meczów, na które głosowało dwie trzecie naszych respondentów, wynosi cztery. Ale jeden na ośmiu respondentów (12,4%) chce więcej i zgłasza pięć meczów na turniej, a nawet sześć dla jednego z was: Mathieu, który gra między 20 a 40!

Czy kurczaki to luksus?

 Baseny czy turnieje z wieloma szansami? Pomiędzy tymi dwoma sportowymi formułami twoje serca huśtają się. Niektórzy preferują grupy kwalifikacyjne z trzema do pięciu drużyn, podczas gdy inni stawiają na turnieje z wieloma szansami (TMC). W tym ostatnim pierwsze zwycięstwo pozwala na utrzymanie się w głównej drabince, a po porażce następują mecze klasyfikacyjne.

W tej grze to TMC zbierają najwięcej głosów, z niewielkim marginesem: 51,3% wobec 48,7%, które preferują kurczaki.

 Twoje ulubione formaty gier.- Nie wchodząc w szczegóły decydujących punktów, czy nie, zapytaliśmy o Twoje preferencje pomiędzy formatem A (3 zestawy po 6 gier), formatem B (2 zestawy po 6 gier, następnie super decydująca gra), formatem C (2 zestawy po 4 gry, potem gra super decydująca) i Format D (1 zestaw 9 gier, z decydującą partią 8/8).

Twój werdykt bardzo wyraźnie skłania się ku dwóm setom, po których następuje super decydująca gra (format B), preferowana przez 58,5% z was. Na drugim miejscu znajduje się format D w 9 grach (15,4%), a następnie format A (13,2%). Dwa zestawy po 4 gry (format C) to najbardziej nielubiana formuła: podoba się tylko 9,4% z Was. W rzeczywistości pozostawia niewiele miejsca na błędy: przerwa ustąpiła, a zestaw bardzo często odlatuje...

Zauważ, że kilku z Was spontanicznie wymieniło „brak reklam” jako dobre rozwiązanie „żeby mecze się nie przeciągały”. Niektórzy zalecają również mieszanie formatu D w pierwszej rundzie (i meczach klasyfikacyjnych) z formatem B później.

 Więcej turniejów wiekowych i mieszanych.- Jedno z naszych pytań dotyczyło tego, jakiego rodzaju turniejów chcielibyście zobaczyć więcej. Tak jest w przypadku wydarzeń według kategorii wiekowych, które są pożądane przez 54,2% z Was: biorąc pod uwagę średni wiek padel, celem jest prawdopodobnie więcej turniejów seniorów + niż turniejów młodzieżowych.

Ponadto 36,8% z Was chce więcej turniejów mieszanych, a 17,4% więcej turniejów kobiet. Ta ostatnia liczba, która jest dość niska, wyraźnie cierpi z powodu męskości naszego panelu...

Kilku respondentów spontanicznie powiedziało nam, że chciałoby więcej 500 lub 1000 funtów, chociaż takiego wyboru nie zaproponowano. Uwaga dla organizatorów.

Padel Menores FAP torneo
Co szósta respondentka chciałaby więcej turniejów dla kobiet

Co lubisz w turniejach?

Przejdźmy teraz do tego, co głównie motywuje Cię do udziału w turniejach lub co może Ci się nie podobać w naszej dzisiejszej ofercie (lub nie).

„Motywujące wyzwanie konkurencji” to najbardziej przemawia do ciebie w turniejach. 62% z Was uważa to kryterium za ważne, a tylko 10% nie przywiązuje do niego wagi.

„Możliwość awansu w rankingach” jest Pana/Pani kryterium nr 2: 59% naszych respondentów uważa je za ważne, 27% za średnio ważne, a 13,5% za mało ważne.

„Fakt różnicowania przeciwników” jest twoim trzecim źródłem motywacji. Dla 3% z Was jest ważny, a dla 57% średnio ważny.

"Dobra atmosfera" turnieje, często cytowane, zajmuje dopiero 4. miejsce. Jednak to kryterium jest uważane za ważne przez 45% naszego panelu i za umiarkowanie ważne przez 41%.

„Trzecia połowa po zakończeniu turnieju” jest ważny tylko dla 22% graczy, podczas gdy 35% tak naprawdę go to nie obchodzi. Pozostałe 43% jest dość neutralne w tej kwestii.

„Oferowane nagrody”, jeśli czasami budzą krytykę, nie stanowią prawdziwej motywacji: mniej niż 8% uczestników przywiązuje do nich wagę, a 80% nie przejmuje się nimi. Ale prawdą jest, że ci, którzy są nagradzani, stanowią mniejszość uczestników…
“Czasami oferowane usługi premium” w dużych turniejach właśnie to cię niepokoi: 7% jest do tego przywiązanych, 77% nie przejmuje się tym mniej lub bardziej. Właściwie to raczej w świecie zawodowym doceniamy pracę fizjoterapeuty, osteopaty, czy fakt bycia transportowanym i dobrze odżywionym...

fizjoterapeuta padel sport
Obecność fizjoterapeutów na turniejach to plus, którego gracze niekoniecznie szukają

Czego nie lubisz w turniejach?

Czekanie między meczami najbardziej irytuje cię, gdy trwa zbyt długo. 46% naszych respondentów uważa to za ważne, a 41% za średnio ważne.

Zła organizacja ma duże znaczenie dla 36% z Was i średnie dla kolejnych 36%.

Poziomy nie są wystarczająco jednorodne może zepsuć zabawę 35,5% graczy i zepsuć zabawę 43%. Rzeczywiście nieprzyjemne jest natychmiastowe spotkanie z parą o niższej klasie, która budzi niesmak u jego przeciwników…

Ceny zbyt wysokie są wymieniane jako ważne przez mniej niż co trzeciego respondenta (29%), ale jako średnio ważne przez 42,5%. W rzeczywistości często słyszymy krytykę opłat rejestracyjnych, które sięgają lub przekraczają 25 € na osobę.

Podróżowanie za daleko, aby znaleźć turnieje na dobrym poziomie : to kryterium nie ma znaczenia dla 43%, ale za ważne lub średnio ważne uważa 56,5% (odpowiednio 26% i 30,5%). Ta obserwacja jest zatem szeroko rozpowszechniona poza elitą lub prezenterami telewizyjnymi, którzy pokonują setki kilometrów, aby zdobyć punkty.

Niewystarczające nagrody może powodować krzywienie się kilku zębów, ale nie za bardzo: denerwuje to 25% z was, ale 45% nie przejmuje się tym. Ale znowu tylko trzy lub cztery zespoły zwykle otrzymują nagrody lub nagrody. Inni są zadowoleni z pakietu powitalnego… jeśli istnieje.

Niewystarczająca różnorodność żałuje tylko 16% naszych respondentów, ale 52% wcale tego nie żałuje. A organizatorzy często stwierdzają, że trudno jest wypełnić wyłącznie turnieje mieszane.

Atmosfera zbyt „konkurencyjna” : tylko 14% osób postrzega to jako problem, podczas gdy 50% w ogóle nie przejmuje się tym aspektem.

Wnioski

Chcieliśmy wiedzieć, czy lubicie robić turnieje trochę, dużo, namiętnie, szaleńczo, czy wcale… Z Waszych odpowiedzi wynika, że ​​wahamy się między dużo, namiętnie a lekkim szaleństwem! Ale żeby dowiedzieć się więcej, za kilka dni umówimy się na drugi artykuł opisujący szczegółowo Twoje opinie, krytykę i konstruktywne propozycje opisujące Twój idealny turniej.

Tymczasem inne nasze ankiety są zawsze do Państwa dyspozycji.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.