Mówimy ci i powtarzamy ci to, Włosi mają bzika na punkcie padel. To prawda, że ​​istnieje partia polityczna, która chciałaby skorzystać z sukcesu tego sportu i zmienić nazwę „Padel".

To jest bardzo poważne Corriere della Sera który opowiada nam tę mniej fantazyjną historię, niż się wydaje. Powstała w 2007 roku Partia Demokratyczna zrzesza byłych komunistów i chadeków. Ta centrolewicowa partia, która sprawowała władzę w latach 2013-2018, jest od tego czasu w opozycji i stara się odrodzić.

W tym celu burmistrz Bolonii Matteo Lepore zaproponował zmianę nazwy PD, akronimu, który we Włoszech nie ma takiej dyskryminującej strony, jaką miałby we Francji. Z drugiej strony nowa nazwa, którą proponuje – „Padel” – jest powszechnie wyśmiewany w sieciach społecznościowych.

W tym wypadku, "Padel” oznaczałoby Partito demokrato e del Lavoro (Partia Demokratyczna i Pracy). Imię przypominająceinna partia założona w 1943 r. i rozwiązana w 1948 r. Ale w PD niektórzy są pod wiatr w stosunku do Padel. Inni, pragmatyczni, proponują referendum z członkami partii.

Sprawa wydaje się skomplikowana, każda ze stron szuka argumentów prawnych, aby wygrać sprawę. A gdybyśmy wyznaczyli po parze zawodników w każdym obozie, aby rozstrzygnąć to raz na zawsze na torze... padel ?

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.