Włochy rozwijają praktykę padel et kluby zaalpejskie dają sobie środki do odniesienia sukcesu, w szczególności oferując praktyków wiele kortów krytych. wzrost był wykładniczy od roku.

Włochy stawiają na halę

Nie zawsze jest łatwo grać na świeżym powietrzu, a możliwość rozgrywania meczów w hali ma kluczowe znaczenie. Włochy dobrze to zrozumiały, a rok 2020 oznaczał wzrost liczby tworzonych korty kryte. W 2019 roku użytkowanych było 220 kortów halowych, czyli 23% wszystkich dostępnych konstrukcji.

Według naszych kolegów z Mr Padel Paddle, cap 500 kortów krytych, czyli 27% całościosiągnięto w 2020 roku pomimo bardzo trudnego roku. Mówiąc dokładniej, 24 kluby mają więcej niż cztery kryte korty, a 75% hal znajduje się w czterech regionach: Lazio w centrum kraju, Lombardia, Emilia-Romania i Piemont na północy.

Pokryj istniejącą ziemię

Aby gracze mogli cieszyć się zarówno latem, jak i zimą, Włochy stawiają również na częściowo zadaszony, wszechstronny model. W tej chwili, trzy wersje okładek są dostępne :

  • szopa przemysłowa, która zapewnia lepszą izolację zimą, ale zmniejsza maksymalną wysokość zabawy latem;
  • droższy balon na ogrzane powietrze, bardziej wrażliwy na złą pogodę, używany głównie od listopada do marca;
  • rozciągliwa struktura, która stanowi właściwy kompromis między szopą a balonem na gorące powietrze z dyskretną izolacją zimową, boczne kurtyny, które można całkowicie otworzyć latem z wrażeniem zabawy pod dużym parasolem w celu ochrony przed promieniami słonecznymi podczas przyjemności powietrze boczne.

W kolumnach Corriere dello Sport Leonardo Ravizzini, dyrektor handlowy firmy Ecover Srl, przedstawia użyteczność pole wewnętrzne z zwrot z inwestycji : „W obliczu rozwoju praktyki konieczne jest posiadanie odpowiedniego biznesplanu obejmującego planowanie wpływów i kontrolę ryzyka związanego ze złymi warunkami pogodowymi. Inwestycja umożliwia osiągnięcie progu rentowności od 4 lub 5 roku". 

Budowanie przyszłości

Objęcie jednym lub większą liczbą sądów nie jest w zasięgu wszystkich klubów zaalpejskich i rozwoju praktyki padel nie gwarantuje powodzenia takiego projektu.

„Konieczne jest posiadanie wizja przedsiębiorczości działalności i mają być śledzone przez profesjonalistów z sektora, wyjaśnia Leonardo Ravizzini. Swoim doświadczeniem mogą pomóc zbudować ofertę handlową, która będzie awangardowa, w tym względem rynku w najbliższej przyszłości.

Le padel przeżywa niesamowity rozwój i pomija kroki. Brzmi absurdalnie, ale Covid-19 przyspiesza swoją ewolucję i skraca dystans z innymi sportami ”.

Dzięki tej nowej podstawowej ofercie dla najbardziej wytrwałych praktyków i okazjonalnych graczy, którzy szukają komfortu hali zimą, Włochy docierają do szerszej publiczności i promują dostęp do padel a także jego atrakcyjność.

 

 

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)