Po pierwsze 16 finał dnia, na korcie nr 4 Khalifa International Complex odbył się pełen zaangażowania mecz pomiędzy hiszpańską parą Fernandez/Diestro a hiszpańsko-argentyńskim duetem Gil/Moyano (TS12).

Zaangażowany mecz, jak można się było spodziewać

Celność Xisco i siła Moyano zrobiły różnicę w pierwszym secie. Złamani od samego początku, Diestro i Fernandez biegną za wynikiem. Po kilku minutach wahania między sędzią a zawodnikami w sprawie spornego punktu, to rzeczywiście Xisco i Rami wygrali pierwszego seta 6:4.

Ale w drugim secie Diestro i Fernandez są ożywieni! Odrywają się od startu i prowadzą przez cały set. Hiszpański duet odzyskuje seta wszędzie 4-6.

Gil i Moyano na końcu napięcia

Ostatecznie to pasja hiszpańsko-argentyńskiego duetu pokona Diestro i Fernandeza. Xisco Gil i Ramiro Moyano pokonują swoich przeciwników 6/4 4/6 6/3 w 2h25 gry.

Zmierzą się 8. finał niedawni zwycięzcy WPT Master of Abu Dhabi, Coello i Tapia (TS5) który nie pozostawił szans Inigo Jofre i Luisowi Hernandezowi (Q): 6/2 6/0. Wielki pojedynek par hiszpańsko-argentyńskich już jutro!