Miguel lamperti nadal tam jest! W wieku 44 lat Argentyńczyk nie zamierza się poddawać. Padel Magazine spotkać go podczas Meksyk Major z Premier Padel w Montereyu.

walcz dalej

Lorenzo Lecci Lopez: Co sądzisz o tym turnieju w Monterrey?

Miguel Lamperti: „Obiekty są wspaniałe, robię dużo zdjęć! Kort centralny jest ogromny i mam nadzieję, że trybuny się zapełnią, to byłoby niesamowite.

Lorenzo Lecci Lopez: Jesteś charakterystycznym zawodnikiem w tym sporcie, ale wielu odkrywa padel i odkryć cię w tym samym czasie. Opowiedz nam, jak zacząłeś padel.

Miguel Lamperti: „Zacząłem dalej padel w 1992 r padel w Argentynie zrobiło się głośno. Miałem 12 lat i grałem w koszykówkę. Tam, gdzie grałem, zainstalowano tor ze ścianami i wszedłem na niego. Bardzo szybko powiedziano mi, że gram bardzo dobrze i zacząłem brać udział w turniejach. W ciągu roku zdałem wszystkie kategorie iw wieku 16 lat zacząłem grać zawodowo. W 1999 roku ukończyłem w Argentynie parę nr 2, a dwa lata później parę nr 1. Następnie spędziłem cztery lata w Brazylii, aw 2006 roku wylądowałem w Hiszpanii, aby stawić czoła najlepszym. I tak jest do dzisiaj!”

Lorenzo Lecci Lopez: Czy uważasz, że życie w Hiszpanii jest obowiązkowe, aby walczyć z najlepszymi?

Miguel Lamperti: „Dzisiaj myślę, że jest to mniej istotne. Jest tak wiele turniejów… Ponad 30. Więc może nie jest to konieczne, ponieważ podróżujemy przez cały rok. the padel coraz bardziej przypomina tenis i myślę, że jest to dobre dla graczy!”

Najlepsza rakieta

Lorenzo Lecci Lopez: Porozmawiajmy o twoim biznesie...

Miguel Lamperti: „To najlepsza rakieta, jaką kiedykolwiek miałem. Bawię się nim od 2010 roku. Jest to limitowana edycja, którą wykonaliśmy. To Nox ML z kilkoma poprawkami. Ma 18-karatowe włókno węglowe, które bardzo szybko wyciąga kulkę z klucza, ale także zapewnia kontrolę.”

„Różnica między tą rakietą a innymi polega na tym, że jest idealna dla początkujących, średniozaawansowanych lub profesjonalnych graczy. Biorę rakiety bezpośrednio ze sklepu i nie ma żadnej różnicy. Jest to bardzo elastyczna rakieta. Kocham to i nie zamieniłbym tego za nic w świecie.”

Lorenzo Lecci Lopez: Niektórzy zawodnicy zmieniają wagę, równowagę… Czy ty też to robisz?

Miguel Lamperti: v„Tak, wszystko zależy od ludzi. Ja na przykład gram palami, które ważą 377 gramów. Rakieta, która waży mniej, nie będzie miała tak dużej mocy, ale będzie łatwiejsza do przenoszenia. I wzajemnie."

Leady dotyczące jego kolegi z drużyny na 2023 rok

Lorenzo Lecci Lopez: Było wiele zmian w parach. Grałeś z Yanguasem na WPT w Meksyku, oto jesteś z Cepero. Jaki jest projekt na 2022 rok?

Miguel Lamperti: „Nie jest to w 100% pewne, więc nie mogę jeszcze powiedzieć. Powiem ci za dwa tygodnie”.

Lorenzo Lecci Lopez: Z jakiego kraju pochodzi?

Miguel Lamperti: „Kraj… On jest bardzo dobrym graczem. Jest bardzo utalentowany, nie tak młody jak trzech ostatnich graczy, z którymi grałem, ale młodszy ode mnie! Jest bardzo szczęśliwy, że może grać u mojego boku i mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć dobre wyniki.

Lorenzo Lecci Lopez: Jaki jest plan? Czy chcesz grać na obu torach w przyszłym sezonie? Ponad 30 turniejów dla 44-letniego gracza ?

Miguel Lamperti: „Szczerze mówiąc, jeśli warunki fizyczne mi na to pozwolą, chciałbym zagrać. Uwielbiam rywalizację. To prawda, że ​​w tym miesiącu jestem zmęczony, ale jak wszyscy zawodnicy. Musisz także wykonać dużo pracy umysłowej, aby utrzymać się, gdy wyniki nie są najlepsze.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !