Od maja trzy boiska padel włókno szklane NXPadel wyląduje w prywatnej szkole średniej w Austin, poszerzając w ten sposób i tak już znaczącą ofertę sportową na kampusie.

Historii tradycji łączenia sportu i edukacji w Stanach Zjednoczonych nie trzeba przedstawiać. Znaczenie sport na amerykańskich kampusach studenckich jest znane od dawna, z najnowocześniejszą infrastrukturą, konkursami i wydarzeniami, które nie mają sobie równych nigdzie indziej na świecie.

Kilka lat temu, myśląc, że padel dopisanie na listę sportów uprawianych w szkole było utopią, tym bardziej, że sport ten dotarł do Stanów Zjednoczonych później niż do Europy.

Ale czasy szybko się zmieniają i rozwój padel nie zna granic, a tym bardziej barier geograficznych czy społecznych, a już dziś możemy w końcu ogłosić, że ten sport jest gotowy, aby po raz pierwszy wylądować w amerykańskiej szkole średniej.

Jest to prywatna szkoła średniaAustin, w Teksasie, gdzie trwają prace, które doprowadzą do instalacji trzech boisk padel ultranowoczesne obiekty ruszyły już kilka tygodni temu. Ale tym razem nie będą to byle jakie boiska. padelale trzy pola padel model z włókna szklanego N1A z ComfortGlass i Zero S (pierwszy dywan padel bez piasku) wyprodukowany przez włoską firmę NXPadel.

Projekt, który zakończy się pod koniec maja, jest efektem partnerstwa pomiędzy firmą NXPadel et Międzynarodowy AMET i jest owocem niemal rocznej pracy, podczas której Andrzej Moreno (założyciel AMET) i jego zespół przeprowadzili wszystkie niezbędne czynności, aby zagwarantować doskonały wynik: rysunki, wizualizacje, uzyskanie pozwolenia na budowę, montaż i serwis posprzedażny.

Dla NXPadel, która od zawsze angażowała się w innowacje w tej branży oferując rozwiązania gwarantujące niespotykane dotąd korzyści wszystkim graczom w tej branży, będąc wybranym przez rzeczywistość taką jak szkoła, w której niezaprzeczalnie bezpieczeństwo uczniów musi być stawiane na pierwszym miejscu, jest ogromnym źródłem duma. Bezpieczeństwo, które w modelu N1A wybranym dla terenu prywatnej szkoły średniej w Austin, znajduje pełną realizację w dwóch elementach: struktura z włókna szklanego i ComfortGlass. Zobaczmy jak!

Super elastyczne siatki amortyzujące wstrząsy

Zaczynamy od struktura z włókna szklanego : jedną z najbardziej charakterystycznych cech jest niesamowita elastyczność i sprężystość, jaką ten materiał jest w stanie nadać bocznej siatce boiska padel, przeciwko którym gracze często muszą się uderzać, próbując odzyskać bardzo kątowe uderzenie.

Uderzenie w boczną osłonę chłodnicy może w niektórych przypadkach skutkować siniakami i bólami mięśni, ale na torach wyścigowych padel wykonane z włókna szklanego, sytuacja zmienia się radykalnie, a gracze na boisku skorzystają z superelastycznej siatki, która doskonale amortyzuje każdy rodzaj uderzenia, unikając w ten sposób kontuzji.

Grill z włókna szklanego posiada również profil zapobiegający ścieraniu co zapobiega obrażeniom, skaleczeniu lub zadrapaniom w przypadku przypadkowego upadku w pobliżu kratki. Ponadto, a przede wszystkim, włókno szklane jest materiał chemicznie hamujący rdzę.

Znaczenie niezniszczalnego „szkła”

Au padel, ściany są zwykle wykonane ze szkła, materiału, który z oczywistych powodów może pęknąć i spowodować nieprzyjemne konsekwencje, szczególnie w kontekście takim jak szkoła. Najlepsze rozwiązanie w tym zakresie jest po raz kolejny dostępne wyłącznie w NXPadel : to jest KomfortSzkło, masa akrylowa, z której po raz pierwszy wykonano ściany kortów padel superelastyczny, ale przede wszystkim W 100% niezniszczalnyzarówno w przypadku uderzenia ciałami zawodników, jak i przedmiotami typu kamienie lub inne.

Dzięki ComfortGlass, cel NXPadel całkowicie na nowo zdefiniować relację ze szkłem, przekształcając je (jak sama nazwa wskazuje) w strefę komfortu 100% bezpieczne nabrało kształtu, a w przypadku szkoły nie mogło być doskonalszej opcji niż ta.

Jest rzeczą oczywistą, że projekt Austin High School reprezentuje firmę NXPadel realizacja jednej z podstawowych wartości, na których opiera się jej misja w tym sektorze: angażowanie ludzi wokół sportu poprzez rozwiązania, które pozwalają im doświadczać go w pełni, każdego dnia i przy pełnym bezpieczeństwie.

Ponieważ, jak już powiedzieliśmy, padel nie zna barier i codziennie udowadnia, że ​​jest to sport dostępny i dający się dostosować do najróżniejszych kontekstów, nawet w szkole!

Pozostaje tylko czekać na pierwsze oficjalne zdjęcia uczniów na boisku. padel Vetroresina, mając nadzieję, że będą oni coraz bardziej pasjonować się tym wspaniałym sportem.

Tagi