Padel Magazine -Kto powiedział, że turniej Marsylia 14 i 15 September nie był wymarzonym turniejem?

Tak, był tylko jeden kort do padla.

Tak, pogoda była dziwnie nie tak łagodna, jak w ostatnich miesiącach w Marsylii.

Tak, to był ostatni turniej sezonu przed mistrzami FFP (Francuska Federacja Padel) w listopadzie.

I znowu tak, to był turniej z pewnością bez stawki, ponieważ znaliśmy już kwalifikacje do mistrza.

A jednak ... Padel pozwolił wszystkim się zgodzić: dobrze jest grać!

Obecnych było wiele francuskich drużyn. Drużyny z daleka również brały udział w tym wydarzeniu sportowym.

Jednak drużyny słynnego klubu (Aix-en-Provence) z więcej niż 100 zawodnikami, niestety nie trafiły na planszę. Szkoda ... Ale to tylko część rabatu dla tego klubu.

Jean-Marc Dalain, kierownik padel w Marseille Tennis Club (TCM), był w piekarniku i młynie, ponieważ musiał zorganizować tę wielką imprezę na pojedynczym boisku. Misja zakończona sukcesem!

Pierwsze gry nadają ton.

Mamy prawo do świetnego show z pięknymi opozycjami, ale także niespodziankami ...

A commencer par une surprise de marque avec la sortie des têtes de série n°1 (Patrick et Kevin Fouquet) après un match où tout a réussi à la paire Bequetti/Weller. Cette même paire a eu jusqu’à l’outrecuidance de battre Jean-marc Dalin 6/1 6/1. La paire Bequetti/Weller est belle et généreuse mais malheureusement elle en paiera le prix avec une vilaine blessure de Lionel Bequetti en demi-finale qui va l’éloigner des terrains pour un certain temps.

Zwycięstwo, na które zasłużył, powróci do pary Biegel / David przeciwko Marseillo-Saint-Cyrien Abautret / Grandmont, a wszyscy czterej dotarli do ostatniego kwadratu turniejów.

TCM z Jean Marc Dalain na czele, zarządzał swoim zakładem, organizował turniej na boisku w radości i dobrym nastroju. Wszystko poszło bardzo dobrze, a gracze proszą o więcej!

Wreszcie kierownik klubu przekazuje nam swoją wiadomość:

Bref, du padel comme je le conçois, convivial et où on donne tout sur le terrain quel que soit l’adversaire.

Dziękuję wszystkim i do zobaczenia w przyszłym miesiącu na Mistrzach, żebym wziął jeszcze kilka lekcji! ... tak, wiem, jestem uparty!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.