Oto kilka pytań, które pojawiają się w głowach graczy. padel : Czy powinienem parler, nie mów, quand et komentarz ? zanim się dowiem quoi powiedz, musisz wiedzieć quand powiedz to, prawda?

Naprawdę nie jest łatwo podać prawidłowe informacje swojemu partnerowi. Jest to coś, nad czym trzeba pracować z czasem, kiedy nadejdzie czas, aby informować z jasnością i precyzją. Zanim zaczniemy zastanawiać się „co” powiedzieć, na temat, który poruszymy w następnym artykule, zastanowimy się „kiedy” mówić?

Przed spotkaniem

Może to zabrzmieć głupio, ale rozmowa z partnerem na kilka minut przed grą pozwala poznać stan umysłu osoby, która ci towarzyszy. Zmęczenie, stres, agresywność, chęć do śmiechu, te wszystkie możliwe nastroje, które trzeba wziąć pod uwagę, aby pierwsze mecze przebiegły jak najlepiej. I odwrotnie, jeśli rozmawiasz ze swoim partnerem, możesz odpuścić tę presję wywołaną przez grę lub po prostu przekroczyć granicę między dniem pracy a relaksującym wieczorem.

Podczas spotkania

Podczas meczu można rozmawiać trzy razy: podczas punktu, między punktami i przy zmianie stron. W zależności od momentu informacje nie będą takie same.

Podczas punktu, będziemy informować o stanowiskach.

Między kropkami, poinformujemy o taktyce bardzo krótkoterminowej. Skupimy się na kolejnym punkcie z aspektem taktycznym: na przykład serwis do bocznego okna, a retour powoli nisko, aby natychmiast wywrzeć presję itp. Poinformujemy się również o wyniku i odpowiednio się dostosujemy: przy 0-40 nie gramy tak samo, jak na przykład przy 40:0.

Zmieniając strony. Poświęć czas na przeanalizowanie tego, co się stało i spróbuj zastosować taktykę dwóch graczy. Często zmieniamy strony bez wymiany słowa z naszym partnerem. Podczas meczów między znajomymi nie jest to bardzo ważne, ale podczas turniejów te momenty są niezbędne dla spójności.

Ławka dyskusyjna Bela Coello WPT menorca 2021

Po spotkaniu

Może to nastąpić zaraz po spotkaniu przy drinku lub kilka dni później. Rozmowa ze swoim partnerem, nawet z przeciwnikami lub osobami, które uczestniczyły w spotkaniu, może przynieść Ci rozwiązania lub oświecić Cię w sprawie przyszłej taktyki.

Bawić się w coś padel to mówi

Le padel, wszyscy wiedzą, to towarzyskość. Aby było przyjazne, trzeba rozmawiać, wymieniać się, dzielić. Aby to zrobić, musimy dostosować nasz język i nasze słowa do momentów.Jeśli nie możesz wykryć tych momentów, mów tylko wtedy, gdy czujesz się komfortowo: podczas zmiany stron i po meczu.

Uważaj na wymiany przed meczem, które mogą zdenerwować twojego partnera. I na koniec pomyśl, że zachęcanie partnera między punktami poprzez klepanie go w rękę jest czasami bardziej skuteczne niż jakakolwiek mowa w przekazywaniu mu pewności siebie. Chodźmy! 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.