Le padel cieszy się dużym powodzeniem w Szampanii. Już wkrótce w Cité des Sacres, które ma stać się jednym z najważniejszych miast Francji, zostaną wkrótce otwarte trzy kompleksy.

Opóźnienie w nadrabianiu zaległości

W regionie Grand Est Reims wypada gorzej w porównaniu z innymi obszarami miejskimi, takimi jak Metz, Strasburg i Mulhouse. Obecnie Rémois posiada ograniczoną liczbę klubów i stoków, szczególnie naWewnątrz Padel Klub ( , 8 kortów) oraz w Stacji Sportowej UCPA (2 korty). Ten brak różnorodności wyjaśnia, dlaczego nie odbył się tu jeszcze żaden większy turniej.

W tym roku popyt eksplodował i niektóre struktury publiczne chcą podtrzymać ten trend. Tak jest w przypadku klubu tenisowego w Reims, który od jesieni przejdzie remont i zainstaluje kilka kortów France Bleu. W tym samym czasie powstaną trzy kolejne struktury prywatne.

PadelStrzał Reimsa

Jérôme Doligé, założyciel PadelStrzał, powiedział nam już siedem miesięcy wcześniej. Po Saint-Étienne, Lyonie, Caen i Metz franczyza uruchamia nowe centrum z 7 zupełnie nowymi „pistami”. W oczekiwaniu na otwarcie zaplanowane na październik 2024, trwa rekrutacja zespołu (manager, członkowie zespołu) jest nadal aktywny.

PadelZastrzel nowy klub 2024

4PADEL Reims

Oddział grupy Players (dawniej Five) kontynuuje ekspansję we Francji oferując pierwszy 100% klub padel z Reims. Wyposażony w pięć krytych kortów kompleks planowany pierwotnie na koniec 2024 roku otworzy swoje podwoje już za nieco niecały miesiąc. „Będziemy nadal Cię zaskakiwać”, – szepcze do nas Guillaume Debelmas, współprezes firmy. Następny cel: zdobyć 250 utworów dla 4 osóbPADEL do końca 2025 roku.

4Padel Reims

BRAK REKLAMY Padel Klub

Początek roku szkolnego zapowiada się pracowitie dla Philippe’a Dudela i Hervé Szymańskiego. Wkrótce rozpocznie się inauguracja tych dwóch przedsiębiorców z Reims budynek o powierzchni 2000 m² zlokalizowany w ZAC Croix Blandin, blisko centrum miasta. Abonamenty, akademia, hiszpańsko brzmiący bar: wszystko połączy się, aby dobrze się bawić w tym 6-utworowym klubie.

BRAK REKLAMY Padel Klub terenowy

Więcej informacji, kierunek katalog klubów padel. Jeśli chcesz poznać najbliższe zawody w Twojej okolicy, kliknij ICI.

Brakuje klubu? Czy chciałbyś zobaczyć swoje Padel Magazine ? kontakt@padelmagazyn.fr

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.