Padel Magazyn - Aurélien Grandmont i Julien Lacroix, menadżerowie padla słynnego klubu St Cyr, poświęcają nam trochę czasu, aby zaprezentować nam swój klub padel, opowiedzieć nam swoją historię wokół padla i ich celów.

Jak odkryłeś padel?
Aurélien: Współpracuję z Jeanem Michelem, bratem Jean Marc, który zarządza TCM i zaproponował, że przyjdzie spróbować. Grając w tenisa od małego i chcąc urozmaicić moje uderzenia rakietą, padel był dobrym kompromisem z życzliwością i nie tylko. Du Bardzo dobrze się podłączyłem i przyprowadziłem przyjaciół, z którymi staraliśmy się rozwijać oglądanie filmów w Internecie i robienie dobrych turniejów.

Julien: Odkryłem Padel w 2011 roku dzięki Aurélienowi i Matthieu Abautretowi, którzy grali w TCM od jakiegoś czasu. Byliśmy razem 24 godziny na dobę i chociaż miałem więcej głowy w kierownicy niż w tenisie w tamtym czasie, po chwili dałem się skusić i nigdy nie wygrałem!

Ilu członków masz w swoim klubie?

Julien: W St Cyr mamy około trzydziestu graczy Padel (Mówię w kategoriach zawodników, bo sekcja padla jest mylona z tenisem, „członkowie” mogą grać w tenisa i padla), ale „letnie okno transferowe” powinno przynieść nam dodatkowe na przyszły rok.

Aurélien: Tak, trudno jest podać dokładną liczbę, ponieważ niektórzy z naszych tenisistów są również zawodnikami padel.

Jak ten klub dostał się do padla?

Julien: Ten klub gościł Padel na Mistrzostwa Świata w 2004 roku z pierwszym rozmachem i zawodnikami, którzy byli jednymi z najlepszych Francuzów, ale którzy odeszli od rozgrywek z powodu napięć z federacją. Zniknęliśmy w zapomnienie, ponieważ mając bardzo niewielu zwykłych graczy, od 2 lat próbujemy z Aurélienem wzmocnić padel w Saint Cyr.

[src googlemap = ””Szerokość =” 200 ″ wysokość = ”100 ″ align =” aligncenter ”] Jakie są Twoje cele w klubie Padel?

Aurélien: Aby rozwijać i być siłą napędową padla w var. W Bouches du Rhône jest wiele klubów z Marsylią, Cassis, Aix ... Ale w Var nie ma wiele. Dziś jesteśmy uzależnieni od tenisa, który działa bardzo dobrze. Jeśli padel działa stosunkowo dobrze w domu, sytuacja administracyjna Francji nie pomaga nam. Wciąż trudno jest zmusić młodych ludzi do uprawiania tego sportu, ponieważ nie ma wiele pomocy.

Julien: Mamy nadzieję odkryć ten sport, tak zabawny i uzależniający dla większej liczby osób. W przyszłym roku będziemy mogli oferować wieczorne lekcje grupowe przez cały rok dzięki światłom, które zostały zainstalowane w tym roku, co z pewnością pozwoli nam zatrzymać naszych graczy i przyciągnąć innych.

Chcemy również utrzymać obecny poziom rywalizacji w domu, ponieważ 5 naszych najlepszych graczy był częścią ostatnich „mistrzostw Francji” lub „Mistrza” i nosił nasze kolory w miarę możliwości w różnych turniejach.

Wreszcie, w perspektywie średnioterminowej, staramy się pomieścić co najmniej jeden dodatkowy kort, co znacznie promuje promocję padla i myślę o połączeniu z jego rozwojem w naszym klubie.

Dzieje się piękne wydarzenie, czy możesz nam powiedzieć coś więcej?

Nasz turniej odbędzie się w lipcu 12-13-14 z kwalifikacjami dla regionalnych graczy w poprzedni weekend i mam nadzieję, że jego rozwój odniesie sukces jak w zeszłym roku, na boisku i poza nim. mieć wszystkie informacje na poniższy link:

Otwórz pad 1000 od Saint Cyr

Franck Binisti - Padel Magazyn
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.