Padel Magazine - Aurélien Grandmont i Julien Lacroix, przywódcy znanego klubu St Cyr, poświęcają nam trochę czasu na przedstawienie nam swojego klubu, opowiadają swoją historię na temat padla i swoich celów.

Jak odkryłeś padel?
Aurélien: Współpracuję z Jeanem Michelem, bratem Jean Marc, który zarządza TCM i zaproponował, że przyjdzie spróbować. Grając w tenisa od małego i chcąc urozmaicić moje uderzenia rakietą, padel był dobrym kompromisem z życzliwością i nie tylko. Du Bardzo dobrze się podłączyłem i przyprowadziłem przyjaciół, z którymi staraliśmy się rozwijać oglądanie filmów w Internecie i robienie dobrych turniejów.

Julien: Odkryłem Padela w 2011 dzięki Aurélien i Matthieu Abautret, którzy grali przez jakiś czas w TCM. Byliśmy razem 24 / 24h i nawet jeśli w tym czasie miałem więcej głowy na kierownicy niż podczas gry w tenisa, po chwili dałem się skusić i nie wysiadłem!

Ilu członków masz w swoim klubie?

Julien: Mamy około trzydziestu graczy Padel w St Cyr (mówię o graczach, ponieważ sekcja padla jest mylona z tenisem, „członkowie” mogą grać w tenisa i padla), ale „letnim mercato” powinniśmy przynieś dodatkowe na przyszły rok.

Aurélien: Tak, trudno jest podać dokładną liczbę, ponieważ niektórzy z naszych tenisistów są również zawodnikami padel.

Jak ten klub dostał się do padla?

Julien: Ten klub gościł kort tenisowy na 2004 World z pierwszym impetem i zawodnikami, którzy należeli do najlepszych Francuzów, ale dystansowali się od zawodów z powodu napięć w federacji. Popadamy w zapomnienie, ponieważ przy bardzo niewielu zwykłych graczach, od 2 staramy się teraz z Aurélien, aby wzmocnić padel w Saint Cyr.

[src googlemap = ””Szerokość =” 200 ″ wysokość = ”100 ″ align =” aligncenter ”] Jakie są Twoje cele w klubie Padel?

Aurélien: Aby rozwijać i być siłą napędową padla w var. W Bouches du Rhône jest wiele klubów z Marsylią, Cassis, Aix ... Ale w Var nie ma wiele. Dziś jesteśmy uzależnieni od tenisa, który działa bardzo dobrze. Jeśli padel działa stosunkowo dobrze w domu, sytuacja administracyjna Francji nie pomaga nam. Wciąż trudno jest zmusić młodych ludzi do uprawiania tego sportu, ponieważ nie ma wiele pomocy.

Julien: Mamy nadzieję odkryć ten sport, tak zabawny i uzależniający dla większej liczby osób. W przyszłym roku będziemy mogli oferować wieczorne lekcje grupowe przez cały rok dzięki światłom, które zostały zainstalowane w tym roku, co z pewnością pozwoli nam zatrzymać naszych graczy i przyciągnąć innych.

Chcemy również utrzymać obecny poziom rywalizacji w domu, ponieważ 5 naszych najlepszych graczy był częścią ostatnich „mistrzostw Francji” lub „Mistrza” i nosił nasze kolory w miarę możliwości w różnych turniejach.

Wreszcie, w perspektywie średnioterminowej, staramy się pomieścić co najmniej jeden dodatkowy kort, co znacznie promuje promocję padla i myślę o połączeniu z jego rozwojem w naszym klubie.

Dzieje się piękne wydarzenie, czy możesz nam powiedzieć coś więcej?

Nasz turniej odbędzie się w lipcu 12-13-14 z kwalifikacjami dla regionalnych graczy w poprzedni weekend i mam nadzieję, że jego rozwój odniesie sukces jak w zeszłym roku, na boisku i poza nim. mieć wszystkie informacje na poniższy link:

Otwórz pad 1000 od Saint Cyr

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.