Padel Magazine - Aurélien Grandmont i Julien Lacroix, kierownicy padel słynny klub St Cyr, poświęć nam trochę czasu na wprowadzenie nas do swojego klubu padel, opowiedz nam swoją historię na temat padel i ich cele.

Jak dowiedziałeś się o padel ?
Aurélien: Pracuję z Jeanem Michelem, bratem Jeana Marca, który zarządza TCM i zaproponował, że przyjdzie i spróbuje. Gram w tenisa, odkąd byłem mały i chciałem urozmaicić uderzenia rakietą padel był to dobry kompromis z życzliwością w dodatku Nagle bardzo dobrze się połapałem i przyprowadziłem przyjaciół, z którymi staraliśmy się robić postępy, oglądając filmy w internecie i biorąc dobre turnieje w turniejach.

Julien: Odkryłem Padel w 2011 roku dzięki Aurélienowi i Matthieu Abautretowi, którzy grali w TCM od jakiegoś czasu. Byliśmy razem 24 godziny na dobę i nawet gdybym miał więcej głowy w kierownicy niż w tenisie w tamtym czasie, po chwili dałem się skusić i nigdy nie wygrałem!

Ilu członków masz w swoim klubie?

Julien: W St Cyr mamy około trzydziestu graczy Padel (Mówię w kategoriach graczy, ponieważ sekcja padel jest mylony z tenisem, „członkowie” mogą grać w tenisa i padel), ale „letnie okno transferowe” powinno przynieść nam dodatkowe na przyszły rok.

Aurélien: Tak, rzeczywiście trudno jest podać dokładną liczbę, ponieważ niektórzy z naszych tenisistów są również tenisistami. padel.

Jak powstał ten klub padel ?

 Julien: Ten klub gościł Padel na świat 2004 z pierwszym rozmachem i zawodnikami, którzy byli jednymi z najlepszych Francuzów, ale którzy odeszli od rozgrywek z powodu napięć z federacją. Popadliśmy w zapomnienie, ponieważ mając bardzo niewielu zwykłych graczy, od 2 lat próbujemy z Aurélienem zwiększyć padel w Saint Cyr.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 200 ″ wysokość = ”100 ″ align =” aligncenter ”] Jakie są Twoje cele w klubie padel?

Aurélien: Rozwijaj się i bądź siłą napędową padel w var. W Bouches du Rhône z Marsylią, Cassis, Aix jest wiele klubów… Ale w Var nie ma ich wiele. Dziś jesteśmy uzależnieni od tenisa, który działa bardzo dobrze. Jeśli padel pracuje z nami stosunkowo dobrze, nie pomaga nam sytuacja administracyjna we Francji. Wciąż trudno jest skłonić młodych ludzi do oddania się temu sportowi, bo niewiele pomaga.

Julien: Mamy nadzieję, że przedstawimy ten zabawny i uzależniający sport większej liczbie osób. W przyszłym roku będziemy mogli oferować wieczorne lekcje grupowe przez cały rok dzięki zainstalowanemu w tym roku oświetleniu, które z pewnością pozwoli nam zatrzymać naszych graczy i przyciągnąć innych.

Chcemy również utrzymać poziom współzawodnictwa obecny u siebie, ponieważ 5 naszych najlepszych graczy brało udział w ostatnich „Mistrzostwach Francji” lub „Mistrzach” i na ile to możliwe nosi nasze barwy na różnych turniejach.

Wreszcie, w perspektywie średnioterminowej dążymy do tego, aby móc gościć co najmniej jeden dodatkowy sąd, co znacznie sprzyjałoby promocji padel i myślę, że będzie szło w parze z jego rozwojem w naszym klubie.

Trwa piękne wydarzenie, czy możesz nam o tym opowiedzieć?

Nasz turniej odbędzie się w dniach 12-13-14 lipca z kwalifikacjami dla graczy regionalnych w poprzedni weekend i mam nadzieję, że będzie przebiegał równie dobrze jak w zeszłym roku, na boisku i poza nim. wszystkie informacje znajdziesz pod następującym linkiem:

Otwórz 1000 z padel z Saint Cyr

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.