10 meczów znalazło się w programie drugiego dnia Monaco CMB Master z powodu problemów technicznych we wtorek. Pracowity dzień naznaczony dwoma niespodziewanymi eliminacjami.

Wyniki dnia

Pierwszy mecz nadał ton temu dniu. Manhandled w obliczu pary Restivo/Saenz, rozstawiony numer 2 turnieju, Aguirre/Allemandi, został „uratowany” przez problem techniczny we wtorek wieczorem. Argentyńczycy, prowadzeni wówczas 6/4 4/2, zaoferowali sobie krótkie wytchnienie. Ale to nie wystarczyło, aby zapobiec Restivo/Saenz, aby osiągnąć pierwsze wrażenie Mistrza ofiarowując skalp z numeru 2 obwodu Fabrice Pastor. Zwycięstwo 6/4 7/5.

W kolejnych meczach hierarchia była zachowana:

• Alejandro Urzola – Javier Perez VS Oier Zuazua – Daniel Martinez: 6/2 6/4
  • Santiago Casteñeyra i Oscar Guiral byli zaskoczeni hiszpańską parą Rodrigo Coello/Daniel Peinado : 2/6 6/3 4/6. LuckyLosers docierają do 1/8 finału.
  • Leonardo Yob – Luciano Puppo VS Joao Caiano – Ramiro Pereyra: 6/3 6/4
  • Pablo Lijo i Miguel Semmler potraktowali swoje wejście, zwycięstwo 6/3 6/2 nad Federico Mouriño i Facundo Dominguezem.
  • Pablo Barrera – Federico Chiostri VS Relis Ferreyra – Martin Abud 6/4 7/5.
  • Po nasieniu numer 2, to nasienie numer 3 ugryzło kurz. Juan Ignacio De Pascual i Gonzalo Alfonso spadli z bardzo dużej wysokości na Księstwo. A jeszcze przed spotkaniem obaj Argentyńczycy byli ultra faworytami przeciwko przeciwnikom, którzy ponieśli porażkę w poprzednich półfinałach. wreszcie, Marc Pou Serra i Luis Oliver Artigas są powołani do finałowego losowania i dokonali tego wyczynu przeciwko zwycięzcom Cape Town Masters w lutym ubiegłego roku. Hiszpanie wywołali sensację i wygrali pierwszego seta 7:5. De Pascual i Alfonso będą dumni z wyrównania w każdym secie. Ale w trzeciej rundzie Argentyńczycy z trudem kontrolowali grę. Marc i Luis wykorzystują okazję i osiągają doskonały trzeci set, który pozwala im wygrać wbrew wszelkim przeciwnościom w trzech setach 7/5 4/6 6/4.
  • Numer 1 wykonał krótką pracę Rodrigo Lopeza i Daniela Blanco, łatwe zwycięstwo 6/1 6/0 dla Maximiliano Arce i Franco Dal Bianco.

Dwa mecze zostały przeniesione do Beausoleil

Z braku czasu, ale przede wszystkim z powodu problemu z rozkładem jazdy na drodze publicznej, dwa spotkania zostały przeniesione do Beausoleil:

• paraPincho' Fernandez/Jose Antonio Diestro zagrał przeciwko Santiago Rolli i Facundo Lopezowi: 6/3 6/3
  • Alex Chozas i Leo Augsburger potrzebował trzech setów, aby wyrwać kwalifikacje z Adrianem Jimenezem i Adrianem Lopezem: 6/2 5/7 6/2.