To koniec dla Francuzów na previas A1 Padel Otwarte Francja. Dziś rano wciąż było ich trzech między parą Pequery/Corbelli a francusko-włoskim duetem Ammouial/Maturi.

Ostatecznie żadnej parze nie udało się wygrać. Po zrobieniu A doskonały występ za ich wspólny powrót, Jean-Michel Pequery i Sebastien Corbelli spadła tym razem mocniej. Przegrywają 6/3 6/0 z młodą parą hiszpańsko-agentyńską Sainz/Mazzeo.

Vincent Ammouial i Dario Maturi był bardzo blisko osiągnięcia. W zaciętym pierwszym secie Hiszpanie Moya i Angles biorą najlepsze, 7/5. Podczas drugiej pary nie tracą intensywności i po zapisaniu dwóch punktów meczowych, Ammouial i Maturi dostać trzeci zestaw. Ostatecznie para hiszpańska odzyskała przewagę i wygrała 7/5 6/7 6/4.

Od teraz wszystkie francuskie nadzieje spoczywają na nas Benjamin Tison, francuski numer jeden, który zmierzy się z Hiszpanem Victor Mena we wtorek w 1/16 finału contre argentyńska para Frugoni/Parra (TS14).

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.