Sezon 2023 padel ma zostać uruchomiony. Po ogłoszeniu o kalendarz (tymczasowy) obwodu Fabrice Pastorto jest le World Padel Tour który przedstawił swój plan działania na 2023 r. Oba obwody są coraz bardziej otwarte na zewnątrz, ale który z nich jest bardziej międzynarodowy?

Koniec z turniejami WPT (na razie)

Niemcy, Austria, Finlandia, Chile, a nawet Paragwaj, odkrywamy kilka nowych funkcji w kalendarzu WPT na ten sezon 2023, które pokazują, że profesjonalny tor kontynuuje swój międzynarodowy projekt ekspansji. W sumie, 27 turnieje podzielony na cztery kategorie: Open 500, Open 1000, Master oraz słynny Master Final, który po raz kolejny odbędzie się w Barcelonie.

Z 27 etapów 12 odbędzie się w Hiszpanii (% 44). W tym nowym sezonie WPT nie przedłużyło edycji w Stanach Zjednoczonych (Miami) ani w Portugalii (Cascais), ale zdecydowało się zbadać nowe horyzonty w Ameryce Południowej i Europie. Łącznie 8 wydarzeń odbędzie się w Europie, 5 w Ameryce Południowej i jeden przystanek w Azji w Abu Dhabi. Również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich inauguracja sezonu 2023 nastąpi 20 lutego. Dlatego WPT wkroczy 14 kraje na całym świecie w tym roku.

A1 Padel : chęć dalszej ekspansji za granicę

Wszystkie nowo przemianowane, obwód Fabrice'a Pastora obejmuje obecnie 19 wydarzeń na rok 2023. Kalendarz nie jest ostateczny i może ulec zmianie w ciągu roku. W tej chwili jest 2 Grand Masters, 6 Masters, 10 Open i Final Master, którego lokalizacja nie została jeszcze podana.

W tym nowym sezonie A1 Padel postanowił myśleć na wielką skalę, aby stać się „światowy obwód odniesienia”, jeśli mamy wierzyć słowom jej prezesa Fabrice'a Pastora. Z 19 wydarzeń, tor odwiedzi 13 różnych krajów, odwiedzając Afrykę (Senegal, RPA), Amerykę Południową (Argentyna, Brazylia, Paragwaj), Amerykę Północną (Panama, USA, Meksyk) i Europę (Hiszpania, Monako). , Szwajcaria, Szwecja i Włochy).

Kapsztad 2022 finałowy utwór widokowy APT
LAPT Padel Wycieczka mistrzów Kapsztadu 2022

Wnioski

Nawet jeśli WPT odwiedzi 14 krajów, w porównaniu z 13 dla A1 Padel, obwód Fabrice Pastor, który oferuje 8 dat mniej, jest pod względem proporcji najbardziej skoncentrowany na międzynarodowym.

Zaznaczamy jednak, że po raz pierwszy większość etapów WPT (56%) odbędzie się poza Hiszpanią. Ale jak to często bywa, obwód pozostaje bardzo skoncentrowany na Hiszpanii, gdzie, trzeba przyznać, mieszka większość profesjonalnych graczy.

Ze swojej strony Fabrice Pastor pragnie jak najbardziej rozszerzyć swój międzynarodowy obwód o nowe projekty w Panamie, Senegalu i Brazylii. W Hiszpanii będą tylko 3 etapy, co podkreśla ambicje prezesa A1 Padel eksportować na cały świat!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !