Z okazji piąty etap Cupra Padel Wycieczka, która odbyła się w prywatnym klubie Les Pyramides, Adrien, obecny jako „gościnna gwiazda”, wyjaśnia zasadność dołączenia do francuskiej drużyny w tym roku, omawia swoją potencjalną nieobecność na Mistrzostwach Świata, a także wspomina swoje występy z początków .

Cupra Padel Wycieczka

Uważam, że jest świetne, impreza gromadzi wiele osób i tworzy świąteczną atmosferę, która naprawdę odzwierciedla jakość tego sportu i to, co jest najbliższe jego DNA. padel. To cały dzień, pogoda jest ładna, jest naprawdę dobrze zorganizowana, ludzie świetnie się bawią. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie dobrych graczy i amatorów padel. 

Duże turnieje FFT są również bardzo dobrze zorganizowane, ale to jest inna sprawa. Tutaj jesteśmy pomieszani, jesteśmy na różnych poziomach i uważam, że ważne jest utrzymanie tej dostępności.  

Filar francuskiej drużyny

Zawsze jestem dumny, że jestem częścią tej francuskiej drużyny, a szczególnie dumny z zaufania, jakim obdarzył mnie trener, odkąd wybrał mnie po raz pierwszy. Powinieneś wiedzieć, że jestem w francuskiej drużynie od 2018 roku. Zostałem usunięty z zespołu z różnych powodów, a Pablo przyjął mnie z powrotem, dodał mi pewności siebie. Zacząłem w Dubaju, kiedy zdobyliśmy brązowy medal i myślę, że dzisiaj nie jestem profesjonalnym zawodnikiem jak inni.

Przychodzi wielu nowych zawodników, młodych zawodników, którzy naprawdę zainwestowali w ten sport i którzy również grają bardzo dobrze. Myślę o Thomasie Vanbauce i Maxime Jorisie, którzy dołączyli do zespołu i grają bardzo, bardzo dobrze. Dylan Guichard, który właśnie dołączył do zespołu, również. To gracze, którzy grają niezwykle dobrze, są na moim poziomie, a dzisiaj nawet silniejsi. Musimy jednak mieć także filary w postaci doświadczenia i życia grupowego. To prawda, że ​​w tych obszarach też jestem doskonała. Nie twierdzę, że zostałem przyjęty tylko z tego powodu, ale myślę, że jest to również część tego, że mam doświadczenie, że poza boiskiem potrafię zintegrować wszystkich zawodników, tworząc także dobrą atmosferę. A potem na boisku zawsze odpowiadałem, niezależnie od tego, czy mnie lubili, czy nie. 

Francuska drużyna Adriena Maigreta

Postęp Maxime'a i Thomasa

Maxime Joris notuje ostatnio bardzo dobre wyniki, a jego postępy widzimy dzięki współpracy z Thomasem Vanbauce, który również gra bardzo dobrze. Ta dwójka przed tym sezonem – w końcu przed lutym – niekoniecznie miała bardzo dobre wyniki, ich związek sprawił, że się odnaleźli i tu też musimy zdać sobie sprawę, że padel, to sport, w który grają dwie osoby. Możemy być dobrymi graczami, ale jeśli gramy z partnerem, który nam nie odpowiada, niekoniecznie jesteśmy dobrzy. Widzimy to w przypadku Thomasa i Maxime’a, którzy wiedzieli, jak się odnaleźć i którzy w każdym przypadku osiągnęli wyniki znacznie przekraczające nasze oczekiwania. 

Mistrzostwa Francji z Julienem Seurinem

Julien jest moim partnerem w tym sezonie. Robię z nim Mistrzostwa Francji. Umowa z nim jest prosta: podobnie jak ja nie jestem w 100% profesjonalnym graczem, gdy tylko mnie potrzebuje, oddaję się do dyspozycji, abyśmy mogli grać w FIP i Premier Padel.

Myślę, że nawet dla jego własnego dobra, jeśli będzie miał okazję grać z zawodnikami, którzy mogą dać mu trochę więcej ode mnie, naprawdę musi wykorzystać tę szansę. Przeszliśmy kilka turniejów, ale nie miałem szczęścia, ponieważ ostatnio miałem wiele kontuzji. Zaczęło się na treningu od problemów z plecami, pośladkami i łydkami, była to mała rekompensata. Tam zrobiłem sobie przerwę, powiedziałem mu, że biorę kilka tygodni wolnego, żeby zająć się sobą i chcę wrócić do formy przed Mistrzostwami Europy. Poza tym nadal gramy razem, naprawdę dobrze dogadujemy się na boisku i poza nim. 

Seurina Maigreta Bordeaux

Mógł dołączyć do francuskiej drużyny, myślę, że naprawdę nie było to daleko. Oto wybór. Uważam go za niezwykle logiczny. Myślę trochę o Jérôme Inzerillo, który w tych rozgrywkach opuszcza zespół, ponieważ w ostatnich miesiącach grał trochę mniej. Co więcej, nie osiągał później takich wyników, ale jest zawodnikiem, który zasłużył na to, aby grać w reprezentacji Francji przez swoją przeszłość. 

Wybrany na zawodnika lewicy

Prawda jest dzisiaj taka, że ​​trener mógł równie dobrze wyciągnąć mnie z zespołu i zabrać może pięciu zawodników na prawą stronę, ponieważ Thomas Leygue może grać także na lewej stronie. To są myśli, które, jak sądzę, powstały. 

Myślę, że w tych mistrzostwach Europy nie będzie momentu, w którym zagram na prawym skrzydle. Dokładnie, po prawej stronie jesteśmy naprawdę bardzo, bardzo silni. To tutaj panuje największa konkurencja. Wybrano mnie jako zawodnika lewicy, tak właśnie myślę. Następnie będziesz musiał zapytać bezpośrednio Pabla. Prawdą jest, że nigdy nie wiadomo, czy dojdzie do masakry zawodników. Myślę, że wielu z nas mogłoby zagrać, nawet Johan Bergeron, który równie dobrze mógłby grać również na lewym skrzydle. Mogę grać na prawej stronie. Potem jesteśmy w stanie się dostosować. Jeśli w ważnym meczu będę musiał grać na prawej stronie, wyjdę na boisko i postaram się dać z siebie wszystko.

Jego niezawodność fizyczna

Robię dziś wszystko, żeby wrócić do formy i być gotowym na Mistrzostwa Europy. Rzeczywiście, podczas zawodów zawsze mogą przydarzyć się kontuzje. Nie tak dawno temu rozegrałem mistrzostwa świata powyżej 35, wytrzymałem cały tydzień i nie miałem wtedy żadnych kontuzji. Poziom na pewno będzie znacznie wyższy, ale nigdy na tych zawodach nie doznałem kontuzji.

Wartością dodaną bycia w grupie jest to, że czuję się konkurentem i zmieniam się w naprawdę ważnych momentach. Oznacza to, że kiedy nadchodzi decydujący mecz, nie boję się wyjść na boisko i dać z siebie wszystko. Nie odczuwam w tym momencie żadnego strachu, żadnego stresu.

Wręcz przeciwnie, widzieliśmy to także na Roland-Garros, gdzie dwa lata temu grałem na prawej stronie z Bastienem i niekoniecznie jest to drużyna, w której spisuje się najlepiej. Dałem z siebie wszystko, walczyłem i wreszcie w ostatecznym losowaniu udało nam się wygrać mecz, co i tak jest mocne dla francuskich zawodników. Jestem całkiem pewny siebie, przygotowuję się do zawodów, a jeśli doznam kontuzji, są tam inni gracze i nie mam problemu z siedzeniem na ławce rezerwowych. Jeśli doznam kontuzji lub nawet jeśli w dniach przygotowawczych jestem trochę słabszy od innych, nie ma problemu. Jestem z zespołem i jestem do dyspozycji dla zespołu.

Nieobecny na mistrzostwach świata?

Na tegoroczne Mistrzostwa Świata będę miał poważny problem, a mianowicie to, że zostanę ojcem, moja żona jest w ciąży. Termin upływa w połowie listopada, więc będzie to bardzo skomplikowane. Zobaczymy w ostatniej chwili, jak sytuacja się rozwinie, ale jest duża szansa, że ​​zrezygnuję z miejsca na Mistrzostwach Świata. kocham padel, Jestem zakochany w padeli zawsze dawałam dla tego wszystko, ale to jest wyjątkowe. Są rzeczy, które są czasami trochę ważniejsze. Benjamin Tison i Pablo są tego świadomi, wiedzą, że będę tatą i naprawdę są bardzo szczęśliwi.

Jego szybki postęp w początkowej fazie

Taki postęp był wówczas możliwy, teraz, jak sądzę, nie jest już w ogóle możliwy, ponieważ jest znacznie większa konkurencja. A przede wszystkim gracze są znacznie bardziej zaangażowani. Kiedy zacząłem startować, wszystko trochę się układało i wykorzystaliśmy fakt, że było bardziej otwarte, bardziej dostępne. Teraz, aby dostać się do pierwszej setki, trzeba najpierw wygrywać dobre mecze. 

W ciągu sześciu miesięcy jest to bardzo skomplikowane, w przeciwnym razie trzeba mieć ogromne cechy. Są gracze, mam na myśli Nicolasa Rouaneta, którym dotarcie do pierwszej dwudziestki zajęło niewiele czasu. Są to gracze, których umiejętności są nieco powyżej normalnych. Jednak dzisiaj, aby znaleźć się w pierwszej setce, naprawdę trzeba włożyć wszystko w ten sport i co tydzień chodzić na turnieje, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

Lepszy zawodnik niż w 2016 roku?

Różnica jest taka, że ​​mam dużo większe doświadczenie w tym sporcie. Myślę, że jestem lepszym graczem padel Dzisiaj. Fizycznie nie jestem już tak dobry jak wtedy, oczywiście się starzeję, co roku przybieram kilka kilogramów, ale myślę, że gram dużo lepiej niż w 2016 roku. 

Adriana Meigheta Noxa

To znaczy, że udoskonaliłem swoje ujęcia. W ataku mam większą różnorodność w swojej grze, bronię się też lepiej niż wtedy, nawet jeśli nie jestem jeszcze świetnym obrońcą rzucającym okiem. Nie jest to moja największa zaleta, ale dobrze bronię. Taktycznie gram bardziej fair niż wtedy. Z drugiej strony w latach 2016–2017 zrobiłem znacznie większą różnicę dzięki mojej jakości fizycznej.

Julien Maigret: najpiękniejsze rozdanie na francuskim torze

Uważam ją za jedną z najpiękniejszych dłoni, to oczywiste. Potem już nie wiem, czy to „najpiękniejsza ręka”, może w końcu to mój brat, trudno o obiektywizm. W każdym razie był siódmym Francuzem, który nigdy nie brał lekcji, nigdy nie inwestował tak, jak ja mogłem to zrobić i jak wszyscy mogliśmy to zrobić w pierwszej dwudziestce, a także po bardzo nietypowej grze. 

Ma niesamowite oko, niesamowitą rękę i jest prawdziwym konkurentem. Ja, który zawsze z nim grałem, w momentach, gdy musieliśmy zdobyć punkt, on zawsze tam był. A kiedy już trochę mniej mnie to interesowało, on nadal trzymał dom. Był bardzo dobrym tenisistą i byłby bardzo dobrym tenisistą. padel gdyby zainwestował tyle co my. Myślę, że byłby nawet lepszy ode mnie.

Teraz ma swoje życie, był bardzo rozczarowany, że w 2018 roku nie znalazł się w francuskiej drużynie. Myślę, że ten moment bardzo go dotknął, ponieważ czuł, że na to zasłużył, i przypomniał sobie trochę to, czego doświadczył w tenisie, gdy był młodszy. Potem urodziła się córka, a potem powstały inne cele. Nie przeszkadza mu to jednak w zdobyciu wspaniałego doświadczenia w lidze padel, był u bram francuskiej drużyny. Po rozstaniu z Benem, ponieważ w tamtym czasie rozstałem się, aby grać z Benem, co roku sugerowałem mu, aby ponownie zagrał i zainwestował ze mną. Niestety Julien jest osobą dość prawą. Kiedy coś mówi, robi to. Ale zawsze namawiałem go, żeby znowu zagrał.

Cały wywiad poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=lCJHBACtSVM

 

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.