Tematem naszego artykułu jest obrona w padlu. To najważniejszy moment w grze. Rzeczywiście, peer, który broni się lepiej niż jego przeciwnik. Praca nad obroną jest niezbędna dla każdego gracza, który chce szybko się poprawić.

Kiedy grasz w meczu, musisz wiedzieć, jak wrócić do sytuacji lub przynajmniej ułatwić przeciwnikowi. Pozwoli ci to wygrać mecze z bardziej doświadczonymi rywalami. Damy ci kilka wskazówek, dzięki którym rozwiniesz swoje podejście do gry obronnej, a tym samym poprawisz siebie.

Po pierwsze, inwestowanie jest najważniejszym aspektem twojej gry obronnej. Nie możesz być nigdzie na polu. Aby dać ci proste odniesienie, gdy jesteś na dole pola, musisz znajdować się jeden metr od linii i jedno ramię (w przybliżeniu) od bocznego okna. To umiejscowienie pomoże ci bardzo przeciwdziałać różnym atakom twoich przeciwników. Będziesz bardziej wydajny, bardziej czuły i zdobędziesz więcej punktów, pokonując przeciwników, dzięki czemu wygrasz więcej gier.

Kiedy grasz w obronę, musisz być mobilny, ruch jest najważniejszy. Rzeczywiście, musisz pozostać aktywny, aby móc przewidywać piłki przeciwników i lepiej im przeciwdziałać. W tym celu musisz zachować spokój i ważne jest, aby się nie spieszyć. Rzeczywiście, gracze mają tendencję do chodzenia za szybko, gdy osiągną dobrą sekwencję obrony, a piłka dotrze do celu, ponieważ gracz nie poświęcił czasu na analizę ruchu przeciwnika. Nie wolno mylić prędkości i opadów.

Wreszcie, koncentracja musi zawsze koncentrować się na grze. Rzeczywiście, musisz być w stanie śledzić całą trajektorię piłki, aby móc szybko reagować na działania przeciwnika i wiedzieć, co robić i w jakim obszarze jest to tak szybko, jak to możliwe. Koncentracja na piłce jest niezbędna, gdy mówimy o grze w obronę, jeśli nasz umysł nie jest całkowicie skupiony na działaniach piłki, jest to wynik działania rakiety przeciwnika lub odbicia w oknach. Musisz być w stanie wrócić piłkę tak długo, jak to możliwe, nie możesz popełnić błędu przed przeciwnikiem.

Celem bardzo dobrej gry obronnej jest zawsze powrót piłki. Co możemy porównać do tenisa Nadal Rafael na glinie lub Novaka Djokovica, gdy wygrał piekarnik Grand Slams z rzędu. Jedynym hasłem, które moglibyśmy ci dać jest: brak winy. Na koniec gra w obronę jest charakterystyczna dla graczy, którzy grają po prawej stronie.

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatką wiosła. Dzięki swojemu szkoleniu w zakresie komunikacji i marketingu wykorzystuje swoje umiejętności w służbie padla, aby oferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.