Prezes World Padel Tour udzielił wywiadu Marka, dotyczące zarządzania sytuacją zdrowotną. Na końcu Mistrz Barcelony, Ramon Agenjo ustanawia obserwację organizacji turnieju i przedstawia swoją entuzjastyczną wizję rozwoju padla.

Pierwszy turniej z ograniczoną frekwencją

„W zeszłym roku między 5 000 i 6 000 osób byli obecni w Sant Jordi. Wszystkie bilety zostały sprzedane i byliśmy przekonani, że możemy pobić ten rekord. Niestety nadszedł kryzys zdrowotny. Przyjęliśmy więcej środków niż narzuconych. Byliśmy bardzo wymagający, jeśli chodzi o poszanowanie gestów barierowych ”.

„Więc musieliśmy się dostosować. W Maladze mogliśmy normalnie zorganizować turniej, w Madrycie i Walencji robiliśmy to za zamkniętymi drzwiami, a tutaj w Barcelonie nie możemy nie przekracza 30% pojemności zakwaterowania obiektu.

Specjalne warunki gry

„Gracze chcą grać. Muszą być na boisku. To naprawdę dziwne, widzieć to miejsce tak duże, że jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania wielu… ”

Pandemia i długofalowość

„Nie wiemy, co się wydarzy, ale widzimy, że to nie będzie kwestia kilku tygodni. Musimy bardzo uważać na zobowiązania, które podejmiemy w nadchodzących miesiącach. Rozmawialiśmy już z miastami i mamy ich poparcie. Nikt nie może przyjąć perspektywy długoterminowej. Będziemy śledzić rozwój rzeczy i dostosujemy się.

Brakuje sprzedaży biletów

„Oczywiście mamy spadek przychodów. Na pewno mamy wpływy od sponsorów, ze współpracy z miastami, które pomagają nam w tym wydarzeniu. Ale wpływ jest bardzo ważny. Ludność je w restauracjach, we wsi, kupuje towary… wszystko to oznacza kumulację strat ”.

Pozytywnie w kryzysie

„Dla nas to oczywiste Imprezy WPT muszą nadal rosnąć. Za tam jest Estrella cholera, firma z 144-letnią historią. Mamy niesamowity projekt i całkowicie nowy i profesjonalny zespół, który wykracza poza to, co można sobie wyobrazić, mówię to poważnie. Jesteśmy zmotywowani i skoncentrowani ”.

„Nasza firma ma 144 lata i do wielu rzeczy jesteśmy przyzwyczajeni. Doświadczyliśmy epizodów znacznie większych niż ten. Przeszliśmy przez 4 wojny. Musisz zobaczyć pozytywną stronę. Nasz zespół tak dobrze się przystosował, że nauczyliśmy się rzeczy, o których nie wiedzieliśmy ”.

„Dziś jesteśmy lepsi. Zostaliśmy wystawieni na próbę i udało nam się wydostać z tunelu ”.

Czy Padel może rosnąć w tym kontekście?

"Oczywiście. Jestem fanem wielu sportów, ale to najlepsze przedstawienie, jakie istnieje. Nie ma na świecie widowiska, w którym przez 21 tygodni w roku najlepsi gracze rywalizują ze sobą w różnych miejscach na świecie. To nie istnieje. Tutaj widziałem imponujące mecze młodych graczy, którzy stawiali wielkie totemy padla w trudnej sytuacji ”.

 

Źródło: Marca.com

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.