W najbliższy poniedziałek nastąpi prawdziwy punkt zwrotny na A1 Padel : para numer 1 nie jest już Arce / Dal Bianco. Argentyńczycy, po ponad dwóch latach panowania na torze Fabrice'a Pastora, oddają tron ​​​​swoim rodakom, którzy w tę niedzielę pokonali ich w finale Galicia Open.

16 marca 2022 roku Maxi Arce i Franco Dal Bianco zostali parą numer 1 zmarłego APT Padel Okrągły. Argentyńczycy, którzy przejęli tron ​​kosztem Fede Chiostriego i Gonzalo Alfonso, przygotowywali się do ponad dwóch lat panowania na tym torze, który później stał się autostradą A1 Padel.

Jednak po piorunującym starcie pary Aguirre/Alfonso, w połowie czerwca Gonzalo Alfonso po raz pierwszy odzyskał swoje miejsce jako numer 1 na torze Fabrice Pastor. I dzięki zwycięstwu w finale Galicia Open przeciwko Arce/Dal Bianco, Tolito i Gonzalo tworzą teraz pierwszą parę A1 Padel !

  • Alfonso + Aguirre: 25 555 punktów
  • Arce + Dal Bianco: 25 340 punktów

Jak widać różnica między obydwoma duetami jest nadal minimalna, co oznacza, że ​​Arce i Dal Bianco mogą bardzo szybko odzyskać swoje miejsce, jednak mając tylko jeden tytuł w sześciu turniejach, dynamika nie do końca gra na ich korzyść. Z drugiej strony Tolito i Alfonso wygrali 29 z 30 meczów, które rozegrali w tym roku na autostradzie A1. Padel i są w szalonej dynamice. Czy Maxi i Franco, którzy w 2024 roku „tylko” zagrali w trzech finałach, będą mogli wkrótce do siebie wrócić?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !