Jeśli Agustin Tapia i Arturo Coello przegrali w finale Mar Del Plata P1 przeciwko Galanowi / Chingotto po wygraniu pierwszego seta, to częściowo jest to spowodowane dużym brakiem skuteczności w rozbiciu, z tylko pięć zwycięskich uderzeń z 27 prób. I choć Arturo wykorzystał niecałe 25% swoich prób, Agustin spisał się jeszcze gorzej, uzyskując katastrofalny wynik 1/10 (10%).

Odniesienie sukcesu tylko w jednym trafieniu na dziesięć, jak na zawodnika, który w niektórych spotkaniach potrafi przekroczyć 80% skuteczności w tym obszarze, jest wyraźnie poważnym osłabieniem.

Jak widać na poniższym wykresie, dostarczonym przez naszych kolegów z firmy Padel Inteligencja, Tapia, pomimo dobrych wyników swojej pary, która wygrała cztery z ośmiu turniejów 2024 roku, mając w sumie na koncie siedem finałów i jeden półfinał, jest raczej niespójna. Co więcej, zauważamy, że jego skuteczność uderzania spada od pewnego czasu. W tej chwili trochę się wahamy, czy mieszkaniec Catamarki, który bardzo dobrze rozpoczął rok, będzie w stanie odzyskać pewność siebie w tym tygodniu w Chile?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !