Ten weekend odbył się w dniu FIP Gwiazda O Zachodni Kair, w Egipcie.

Padel Magazine miałem okazję porozmawiać z Amhed Gatwary, Prezes Federacji Padel Egipcjanin. Przy naszym mikrofonie ci ostatni wrócili do tego turnieju, ale także do innych zawodów, które kraj będzie gościł przez cały rok.

Zwierzył się również w „padelmania”, którą kraj zna od ponad roku, a także na tym wspaniałym egipskim doświadczeniu, którego obecnie doświadczają gracze.

„Chcielibyśmy mieć egipskich graczy na torze”

To już drugi turniej z cyklu FIP które organizujemy tutaj w Egipcie.

W tym roku będziemy mieli 8 spotkań FIP na ziemiach egipskich

W zeszłym miesiącu zaczęliśmy od MTP „Promocja” i tym razem to Gwiazda FIP co uzupełnia ofertę eventową, którą oferujemy w tym sezonie.

Ideą oferowania tych 8 wydarzeń w naszym pięknym kraju jest możliwość zaoferowania lokalnym graczom wszelkiego rodzaju zawodów, ponieważ Egipt to naród, który jest wciąż bardzo młody w padel.
To może pozwolić im wziąć pod uwagę, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale także, że mogą potraktować to nowe wyzwanie nieco poważniej.

Chcielibyśmy wkrótce znaleźć egipskich graczy na torze.

W odniesieniu do tych turniejów skupiamy się głównie na dwóch miastach: Kair et Aleksandria.
To tutaj padel eksplodował ostatnio.

W czerwcu powitamy w tym samym klubie m.in Obietnica FIP.
To spotkanie będzie dla nas bardzo ważne, ponieważ chcielibyśmy, aby młodzi ludzie zaczęli uprawiać ten sport, ale także aby osiągnęli światowy poziom, aby zmotywowali się do ciężkiego treningu i dlaczego nie zostali profesjonalistami.
".

„Dzisiaj mamy 200 utworów padel"

Ahmed Gatwary powrócił do „padelmania”, której kraj obecnie doświadcza.

"Prawdą jest, że Egipcjanie znakomicie przyjęli padel. Jesteśmy krajem, który generalnie kocha wszystkie sporty rakietowe. Rzeczywiście, zawsze mieliśmy okazję liczyć dobrych tenisistów, ale także doskonałych zawodników w squasha. W kraju mamy również inne bardzo specyficzne sporty rakietowe.

Aby dać ci kilka liczb, 7 miesięcy temu mieliśmy tylko 50/60 leadów z padel w kraju i dziś możemy liczyć mniej więcej 200.

Myślę że padel będzie dalej rosła w kraju, a my opracujemy plany działania, aby rosło w zdrowy sposób".

„W tej FIP Star jest wysoki poziom”

„Słuchając zawodników obecnych w tych rozgrywkach, wydają się zadowoleni z poziomu gry. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ naszym priorytetem jest, aby to wydarzenie było niesamowite dla uczestników i aby ich doświadczenie tutaj w Egipcie było jak najlepsze.

Mam nadzieję, że odnowią to doświadczenie, ponieważ będą inne Star FIP w Egipcie”.

Zrozumiałeś, że Egipt zwraca uwagę na graczy i wydaje się, że stopniowo staje się wspaniałym przyszłym miejscem docelowym dla miłośników pala.

Obejrzyj pełny wywiad (w języku hiszpańskim) w poniższym filmie.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.