Po ich zwycięstwie w tym drugi dzień zawodów w pre-previas z World Padel Tour Człowiek Padel Otwarte o 4Padel de Colomiers, Aitor Garcia (92.) i Pedro Vera (101.) usiedli za mikrofonem Mario Cordero na przyjacielską wymianę.

Hiszpanie wspominali poranny mecz z Manuelem Prado i Iago Gonzalezem, który wygrali 6/2 - 6/4 pokazując solidną grę, w tym cztery wygrane na „punto de oro”.

„Chcemy zintegrować stół finałowy”

AG "Zagraliśmy dobry mecz, z dobrym poziomem gry i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Tego popołudnia będziemy musieli dać trochę więcej".

Zapytany o ich oczekiwania wobec tego konkursu, jest jego Pedro Vera kto odpowiada : „Myślę, że jesteśmy parą, która może stawić czoła wielu zespołom. Naszym celem, jeśli utrzymamy dobry poziom gry, będzie integracja stołu finałowego. To, nad czym obecnie pracujemy, to nasza zdolność do utrzymania koncentracji, abyśmy mogli grać na naszym najlepszym poziomie”.

AG "Miałem już szansę na finałowe losowanie w Miami w 2017 i Melilli w 2019 i jeśli się nie mylę, zrobiłem to również w Challengerze".

PV "Tak, w zeszłym roku osiągnęliśmy losowanie główne we wszystkich poza jednym Challengerem. Poza Kopenhagą w tym roku zawsze byliśmy na previas".

„Średni wiek na WPT stale spada”

Pochodzący z Murcji zwierzył się z poziomu gry World Padel Tour i dał nam swoje odczucia na temat nowych, bardzo silnych par, które co roku pojawiają się na torze.

PV "Każdego roku lądują coraz młodsze pary, a średni wiek znacznie spada. Ten sport staje się jeszcze bardziej fizyczny niż wcześniej, ponieważ musimy rozgrywać dwa mecze dziennie. Musisz być gotowy, czy to fizycznie, czy psychicznie, aby stawić czoła i być w stanie przetrwać 5 lub 6 meczów kwalifikacyjnych, które na nas czekają..

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.