Nowy klub Padel Palavas zaoferował w ten weekend etap 9e Padel Infinity Tour, tym razem turniej sankcjonowany przez Francuską Federację Tenisową (FFT) zarządzaną przez Clémenta Arico i Nicolasa Darnala, szefa klubu padel. palavas.

Pary Aix świeciły w Palavas, odkąd wygrywają u kobiet, jak na turnieju mężczyzn.

Laura Clergue i Audrey Casanova

Mistrzowie Francji byli najbardziej regularni w tym turnieju i byli w stanie podnieść poziom gry w razie potrzeby. W finale spotykają parę, którą znają szczególnie dobrze: Sandy Godard i Geraldine Sorel. Zestawy 2 są uzależnione, ale w czasie pieniędzy Laura i Audrey przechodzą (7 / 6 - 7 / 5)

Zwróć uwagę na impas w półfinale między Geraldine i Sandy w Line Meites i Deborah Alquier. Geraldine obraca stopę na początku drugiego zestawu. Myśleliśmy o pakiecie, ale w końcu mecz kończy się dobrze dla finalistów turnieju. W końcu Géraldine nie wydawała się zbyt zawstydzona. Ale dowiemy się więcej w nadchodzących dniach.

Laurent Boulade i Pier Gauthier jako szef w Palavas

W przypadku mężczyzn konkurencja wydawała się szczególnie trudna, ponieważ była w szczególności para aixois Laurent Boulade / Pier Gauthier, słynna para Lyon Johan Bergeron i Pierre Etienne Morillonoraz duże pary 2 Toulouse: mistrzyni Europy Alexis Salles związana z Cédricem Biegelem i parą Bastin Blanqué / Laurent Imbert.

Jeśli turniej rozegra się stosunkowo dobrze dla faworytów, w półfinale Alexis Salles dozna poważnie kontuzji nogi. Prawdopodobnie łza. Para przepadła, prowadząc zestaw na 0 i znalazła się w zestawie 2e na 6 wszędzie po brakujących piłkach meczowych przeciwko Blanqué / Imbert. U mężczyzn kwalifikacje do mistrzostw świata w Padel odbędą się w Szwajcarii za miesiąc 2, mam nadzieję, że zostaną przywrócone na czas.

W finale Boulade / Gauthier faworytami turnieju są Blanqué / Imbert. Mecz jest dziwny. Dwie pary niekoniecznie robią wszystko, co w ich mocy w tym tygodniu. Nieobecności z obu stron.

Zestaw 1er zaczyna się od kuli armatniej od Boulade / Gauthier. 3 / 0, a następnie 4 / 1 w zestawie 1er. Oczekuje się podobnej korekty w meczu grupowym, w którym dwie pary się ze sobą zderzyły, a Imbert / Blanqué został surowo ukarany przez Boulade / Gauthiera (9 / 0). Ale maszyna jest postrzępiona po stronie faworytów, gdy w Imbert / Blanqué ich mecz w końcu zaczyna wracać do 4 wszędzie. Jest już za późno.

W drugim zestawie Laurent Imbert budzi się i para oferuje bardzo ładną kopię. Przeciwnie, jest więcej błędów. Blanqué / Imbert wracają wszędzie do zestawu.

W super tie-breaku, pomimo ścisłego remisu, Gauthier / Boulade wygrywa nowy turniej po etapie Padel Master Lyonnais.

Laurent Boulade i Audrey Rouquette wygrywają mieszane

Przeciwko Deborah Alquier i Emmanuelowi Teclesowi Laurent i Audrey byli silniejsi, aby wygrać mieszany turniej Padel Infinity pomimo wiatru, który czasami był bardzo skomplikowany w zarządzaniu.

Franck Binisti- Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.