Nowy klub Padel Palavas zaoferował w ten weekend etap 9e Padel Infinity Tour, tym razem turniej sankcjonowany przez Francuską Federację Tenisową (FFT) zarządzaną przez Clémenta Arico i Nicolasa Darnala, szefa klubu padel. palavas.

Pary Aix świeciły w Palavas, odkąd wygrali turnieje kobiet i mężczyzn.

Laura Clergue i Audrey Casanova

Mistrzowie Francji byli najbardziej regularni w tym turnieju i wiedzieli, jak podnieść poziom gry, gdy było to konieczne. W finale spotykają parę, którą znają szczególnie dobrze: Sandy Godard i Geraldine Sorel. Te 2 zestawy są uzależnione, ale w czasie wolnym to Laura i Audrey pasują (7/6 - 7/5)

Zwróć uwagę na przerwę w półfinale między Géraldine i Sandy przeciwko Line Meites i Déborah Alquier. Geraldine obraca stopę na początku drugiego zestawu. Wierzyliśmy w przepadek, ale ostatecznie mecz zakończył się dobrze dla finalistów turnieju. W finale Géraldine nie wydawała się zbyt zawstydzona. Ale dowiemy się więcej w nadchodzących dniach.

Laurent Boulade i Pier Gauthier jako szef w Palavas

Wśród mężczyzn konkurencja wydawała się szczególnie trudna, ponieważ była w szczególności para Aix Laurent Boulade / Pier Gauthier, słynna para Lyon Johan Bergeron i Pierre Etienne Morillonoraz 2 duże pary z Tuluzy: mistrz Europy Alexis Salles związany z Cédricem Biegelem oraz para Bastin Blanqué / Laurent Imbert.

Jeśli turniej idzie stosunkowo dobrze dla faworytów, w półfinale Alexis Salles jest poważnie ranny w nogi. Prawdopodobnie łza. Para przepadła, prowadząc set do 0, i zakończyła na drugim secie po 2 wszędzie po brakujących piłkach meczowych przeciwko Blanqué / Imbert. W przypadku mężczyzn kwalifikacje do mistrzostw świata w Padel odbędą się w Szwajcarii za 6 miesiące, miejmy nadzieję, że zostaną przywrócone z czasem.

W finale Boulade / Gauthier faworytami turnieju są Blanqué / Imbert. Mecz jest dziwny. Dwie pary niekoniecznie robią wszystko, co w ich mocy w tym tygodniu. Nieobecności z obu stron.

Pierwszy zestaw rozpoczyna się od wyjścia kanonu z Boulade / Gauthier. 1/3, a następnie 0/4 w 1. secie. Myślimy o przeanalizowaniu podobnej korekty meczu grupowego, w którym dwie pary się ze sobą zderzyły, a Imbert / Blanqué został surowo ukarany przez Boulade / Gauthiera (1/9). Ale maszyna ciągnie się w stronę faworytów, gdy w Imbert / Blanqué ich mecz w końcu zaczyna wracać do 0 wszędzie. Jest już za późno.

W drugim zestawie Laurent Imbert budzi się i para oferuje bardzo ładną kopię. Przeciwnie, jest więcej błędów. Blanqué / Imbert wracają wszędzie do zestawu.

W super tie-breaku, pomimo ścisłego remisu, Gauthier / Boulade wygrał nowy turniej po etapie Padel Master Lyonnais.

Laurent Boulade i Audrey Rouquette wygrywają mieszane

Przeciwko Deborah Alquier i Emmanuelowi Teclesowi Laurent i Audrey byli silniejsi, aby wygrać mieszany turniej Padel Infinity pomimo wiatru, który czasami był bardzo skomplikowany w zarządzaniu.

Franck Binisti- Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.