Rozmawialiśmy już o tym, Yoan Boronad i Timéo Fonteny zdecydował się przejąć kierownictwo nad Akademią Nox Future w Barcelonie.

Aby móc dalej się rozwijać, młodzi Francuzi dołączają do tej akademii na wysokim poziomie, w której pod okiem niejakiego Pabla Crosettiego znajdują się tacy gracze jak Agustin Tapia, Leo Augsburger i Tino Libaak.

Wyjeżdżając do Hiszpanii, Yoan i Timéo opuszczają klub Mas de Perpignan i swojego trenera Alaina Henry'ego. Ten ostatni chciał uczcić tę okazję, wysyłając swoim dwóm protegowanym długą wiadomość połączoną z retrospektywnym filmem.

Jeśli nie widzisz linku, oto wiadomość od ich trenera, którą zatytułował „LA BELLE AVENTURE”

"Pociąg,

To przemija, aż pewnego dnia Twoi uczniowie nie będą Cię już potrzebować;

To ciągłe dążenie do postępu, bycie ciekawym i wykorzystywanie wszystkich pomysłów, które mogą wzbogacić twoje nauczanie;

Oznacza to odpowiedzialność za przyszłość: czas nauki zainwestowany w ruch lub plan gry musi zostać zaoszczędzony na przyszłość;

Oznacza to inwestowanie zarówno na zewnątrz, jak i na boisku.

To szukanie wsparcia bez narzucania własnej wizji;

Pociąg,

To poszukiwanie i znajdowanie wraz ze swoim uczniem techniki i stylu, który najbardziej im odpowiada;

Oznacza akceptację debaty, uzasadnienie wyboru, skonfrontowanie swoich pewności z rzeczywistością, z liczbami i wynikami, które je uwiarygodnią;

To zaakceptowanie faktu, że twoją nagrodą będą rezultaty i nie szukanie innego zewnętrznego uznania.

Pociąg,

To uczy skupiać się bardziej na poziomie gry niż na wyniku;

Oznacza to akceptację porażek: są one źródłem kluczowych informacji i krokiem w stronę sukcesu;

Pomaga nam zrozumieć, że nie wszystkie inwestycje na świecie zawsze przynoszą nagrodę, ale jakość pracy jest równie ważna jak ilość;

To odnajdywanie szczęścia w wysiłkach i ograniczeniach wysokiego poziomu;

To przekazywanie uczniom pewności siebie i nieświadomych kompetencji, które pozwalają ciału i umysłowi funkcjonować w doskonałej harmonii;

To widzieć rzeczy wielkie, mierzyć wysoko, marzyć daleko, ale mieć szeroko otwarte oczy, aby zawsze zadawać sobie pytania, ewoluować i doskonalić się.

...... ..

Szkolenie to tyle misji na raz, które próbowałem wykonać podczas tej dwuletniej przygody z Yoanem i Timéo. Wraz z dwoma utalentowanymi, pełnymi pasji i ujmującymi młodymi graczami to doświadczenie pozostanie niezapomniane.

Wspólnie osiągnęliśmy wyznaczone cele i poziom gry niezbędny, aby móc stawiać na przyszłość i dążyć do szczytów.

Będzie to obejmować naukę życia zawodowego w Hiszpanii, kraju padel. Naucz się nowego języka, zmień trenerów, partnerów, przeciwników, wyjdź ze swojej strefy komfortu, aby poszerzyć swoją strefę pewności siebie i umiejętności.

Cóż za wspaniała przygoda!

Jestem bardzo dumny, że mogłem być ogniwem tego łańcucha, tego sportowego projektu, który jest także projektem życiowym. Dziękuję wszystkim, którzy byli i niektórzy nadal będą częścią projektu, Pier (trenerowi mentalnemu), Rémiemu i François (warsztat CORE), Yannickowi (trenerowi), a przede wszystkim dziękuję rodzicom za zaufanie, ich zaangażowanie i ofiary.

Dziękuję Céline i Célia za wsparcie mnie (w obu znaczeniach tego słowa) podczas tych dwóch intensywnych i ekscytujących lat.

Mas i mój kosz z piłkami zawsze pozostaną otwarte dla Yoana i Timéo, aby mogli wrócić do swoich korzeni, odetchnąć pomiędzy dwoma turniejami i ponownie połączyć się z rodziną. Będę teraz na trybunach lub przed telewizorem jako pierwszy widz i zwolennik ich sukcesu, mając pewność, że jeśli nadal będą dawać z siebie wszystko, pewnego dnia staną się najlepsi”.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.