Juan Alday jest znanym trenerem na World Padel Tour. Argentyńczyk, obecny na Dohaopowiada o niesamowitym sezonie Alix Collombon, która zakończyła na dwudziestym miejscu w World Padel Touri goli na sezon 2022.

Wyniki sezonu

Juan Alday: „Myślę, że Alix zawsze miała dobre sezony. W tym roku, gdy wygrała 2 Challenger, zrobiła ćwierćfinał WPT (w którym wzięła set), a ponieważ tworzy parę nr 10 z Jessicą, robi to więcej hałasu!”

„W tym roku nabrała pewności siebie. Rozumie lepsze mecze z najlepszymi. Ma też kolegę z drużyny, z którym łatwiej jest walczyć o lepsze wyniki ”.

globalny collombon

Cele

Juan Alday: „Francuzi chcą, aby Alix wygrała World Padel Tour ! Celem jest zawsze poprawa. Postaramy się dobrać do najlepszych 8 par. Ale prawdą jest, że te dwa miejsca wydają się być 50. Trzeba mieć trochę szczęścia w losowaniach i dużo pewności siebie. Jesteśmy w stanie marzyć o wejściu do 8. ”

Obszary postępu

Juan Alday: „Alix wciąż może poprawić się zwłaszcza w strzałach defensywnych. Wieje. Może mieć trochę więcej kontroli w oknach, chociaż to już dobrze. A także przebój, nawet jeśli jego gra nie wymaga tego dużo, również będziemy nad tym pracować ”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.